häpeäisitte..voittostudio

miksi tuollaiseen voittostudioon sortuu mtv3 kaltainen kanava? ihmettelen vaan miten ala-arvoista.
556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

MTV vain myy ohjelma-aikaa. Ihan eri firma tekee Voittostudion. Eikä vissiin turhan suuret palkat niillä "juontajilla" ole?

Äänestä

Minkä kaltaiseksi sitten luulet mtv3 kanavan? Rahaa se yrittää tehdä omistajilleen. Voittostudio maksaa sille rahaa yöllisistä lähetysajoista.
Siitä on jo toistakymmentä vuotta kun mtv3 ohjelmia tuli katsotuksi, sittemmin kaikki katsomisen arvoiset ohjelmat on siirretty maksukanaville. Viihdehömppä on väsyneelle ok, mutta en ole niin väsynyt että nykyisiä mtv3 ohjelmia seuraisin.
Roskakanavalla on roskaohjelmaa, siksi.

Äänestä

Onhan se aika kusetusta

"Kekski neljä kirjaiminen sana/nimi"

"jokaista kirjainta käytetty kaksi kertaa"

Ja vastaus on alli.... Siis mitä??? Tuota nyt ei voi puolustella millään

Joskus siis voi saada apua kun lukee sen "pienen präntin" ja joskus taasen johdetaan harhaan jos lukee sen???

Äänestä
  • Siinä "pienessä präntissä" se "jokaista kirjainta käytetty kaksi kertaa" tarkoittaa ilmeisesti sitä, että todella helpon (joopa-joo) laskutoimituksen tuloksena löytyisi tuon ALLI-sanan kaikki kirjaimet kaksi kertaa, esim. ALAIILLL. Sitten pudotetaan pois kaksoiskappaleet ja järjestetään loput oikeaan järjestykseen. En ole täysin varma meneekö se noin, mutta ei "ratkaisuohje" muutenkaan ole turhan helpoksi tarkoitettu.

    Veikkaan, että harhaan johtava on todennäköisimmin se puhuva pää. Loppujen lopuksi helpommalla ja halvemmalla selviää kun jättää soittamatta :)

    Äänestä

  • dsgfdgfddfg kirjoitti:

    Siinä "pienessä präntissä" se "jokaista kirjainta käytetty kaksi kertaa" tarkoittaa ilmeisesti sitä, että todella helpon (joopa-joo) laskutoimituksen tuloksena löytyisi tuon ALLI-sanan kaikki kirjaimet kaksi kertaa, esim. ALAIILLL. Sitten pudotetaan pois kaksoiskappaleet ja järjestetään loput oikeaan järjestykseen. En ole täysin varma meneekö se noin, mutta ei "ratkaisuohje" muutenkaan ole turhan helpoksi tarkoitettu.

    Veikkaan, että harhaan johtava on todennäköisimmin se puhuva pää. Loppujen lopuksi helpommalla ja halvemmalla selviää kun jättää soittamatta :)

    laskin että jos ratkaisee ohjeen, niin tulokseksi saadaan neljä numeroinen luku eli kaksi kirjainta....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävepeäminen kirjoitti:

miksi tuollaiseen voittostudioon sortuu mtv3 kaltainen kanava? ihmettelen vaan miten ala-arvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu