politiikassaan, jossa vielä Poroshenkon sotapolitiikka imee varoja pojattomasti, ilman takaisinsaantia. Paavo Lipponen on vielä niitä harvoja itseajattelioita Euroopassa, Obaman hyyssääjiin verrattuna ?
Lipponen oikeassa EU.n teki virheen Ukraina
12
147
Vastaukset
- Abrahamm
Pitikö Lipposen mennä maanalle, rehellisten lausuntojensa vuoksi, kun ei miehestä kuulu mitään, vai sulkiko epädemokraattinen Obaman tietotoimisto siitä Mediamme ?
- Abrahamm
Suomessa ei politiikot tiedä, koska pitää olla rehellisiä, vai kumartaa Nobel terroristi Obamaa `?
- Abrahamm
Epädemokraattinen vapaasti terrorisoiva media, on täysin unohtanut meidän jämäkän valtiomiehen, Lipposen ??????????????????????
- tervehdysVeliVenäläinen
Aloitus on hölynpölyä. Ei mitään lisättävää.
- Abrahamm
Olis paljonkin, mutta pöljät Suomalaiset ei etujaan ymmärrä, räksyttää kyllä.
Tämän totesivat Venäläiset, kun jo 1938 kysyivät mitä tekevät jos joku maa käyttää teidän aluetta hyökkäksenä heitä vastaan, niin saivat vain räksytystä vastaukseksi !
Länsimailla on kästys demokratiasta muuttunut Saudi-Arabian hyväksi, jos verrataan demokratia Syyriaan - Abrahamm
Niin siinä usein käy, että Suomesta ei löydy montaan itsenäisesti ajattelvaa, kuin Lipponen ja Paasikivi on ja oli. Sitten vielä ollaan muka kristittyjä, olevinaan. Lapuan kirkon vieressä olevat tykitkin kertovatajattelutavasta ?
- Abrahamm
Mihin sekpäisyyteen Suomen koululaitos on oppilaansa ohjannut, eivät ymmärrä edes oikeuden-ja omaa parastaan ?
Kepu KRP:lle tiedoksi - Abrahamm
Suomesta on tehty Obaman mielisairaala, vientitavarana, sillä siellä on vain promilli, itsenäisesti ajattelioita.
- Abrahamm
Euroopasta ja Yhdysvalloista on jo aijemmin löytynyt rohkeita Venäjän pulustajia ja Japanista tietotoimisto.
- Abrahamm
Suomi on suomettunut jenkkeihin, ettei kansalaiset pysty enää itse päättelemään ?
Arhinmäkikin on enemmän kuningasdemokratian ja uskonto-homojen kannalla !- hyväPaavo
Vasemmistoliitto on oikealla linjalla. Se ei kannata Suomen NATO-jäsenyyttä, mutta uskaltaa arvostella Venäjää. Pitää muistaa, että Vasemmistoliitto on puolueohjelmaltaankin moderni länsieurooppalainen vasemmistopuolue, joka kannattaa ruohonjuuritason demokratiaa ja kansalaisaktivismia. Sekä USA:n että Venäjän oikeistodiktatuurit ovat Vasemmistolle ideologisia vihollisia. Hyvä Arhinmäki, jatka samaan malliin!
- Abrahamm
Venäjä rasistit vauhdissa ja pitää sitä urotekona, kuin 4 vuotiaan teloittamista 1918 ja rosvoavan Ukrainan vankkana kannustajana.
Suomikin alkaa muistuttaa pakana kansaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145