politiikassaan, jossa vielä Poroshenkon sotapolitiikka imee varoja pojattomasti, ilman takaisinsaantia. Paavo Lipponen on vielä niitä harvoja itseajattelioita Euroopassa, Obaman hyyssääjiin verrattuna ?
Lipponen oikeassa EU.n teki virheen Ukraina
12
106
Vastaukset
- Abrahamm
Pitikö Lipposen mennä maanalle, rehellisten lausuntojensa vuoksi, kun ei miehestä kuulu mitään, vai sulkiko epädemokraattinen Obaman tietotoimisto siitä Mediamme ?
- Abrahamm
Suomessa ei politiikot tiedä, koska pitää olla rehellisiä, vai kumartaa Nobel terroristi Obamaa `?
- Abrahamm
Epädemokraattinen vapaasti terrorisoiva media, on täysin unohtanut meidän jämäkän valtiomiehen, Lipposen ??????????????????????
- tervehdysVeliVenäläinen
Aloitus on hölynpölyä. Ei mitään lisättävää.
- Abrahamm
Olis paljonkin, mutta pöljät Suomalaiset ei etujaan ymmärrä, räksyttää kyllä.
Tämän totesivat Venäläiset, kun jo 1938 kysyivät mitä tekevät jos joku maa käyttää teidän aluetta hyökkäksenä heitä vastaan, niin saivat vain räksytystä vastaukseksi !
Länsimailla on kästys demokratiasta muuttunut Saudi-Arabian hyväksi, jos verrataan demokratia Syyriaan - Abrahamm
Niin siinä usein käy, että Suomesta ei löydy montaan itsenäisesti ajattelvaa, kuin Lipponen ja Paasikivi on ja oli. Sitten vielä ollaan muka kristittyjä, olevinaan. Lapuan kirkon vieressä olevat tykitkin kertovatajattelutavasta ?
- Abrahamm
Mihin sekpäisyyteen Suomen koululaitos on oppilaansa ohjannut, eivät ymmärrä edes oikeuden-ja omaa parastaan ?
Kepu KRP:lle tiedoksi - Abrahamm
Suomesta on tehty Obaman mielisairaala, vientitavarana, sillä siellä on vain promilli, itsenäisesti ajattelioita.
- Abrahamm
Euroopasta ja Yhdysvalloista on jo aijemmin löytynyt rohkeita Venäjän pulustajia ja Japanista tietotoimisto.
- Abrahamm
Suomi on suomettunut jenkkeihin, ettei kansalaiset pysty enää itse päättelemään ?
Arhinmäkikin on enemmän kuningasdemokratian ja uskonto-homojen kannalla !- hyväPaavo
Vasemmistoliitto on oikealla linjalla. Se ei kannata Suomen NATO-jäsenyyttä, mutta uskaltaa arvostella Venäjää. Pitää muistaa, että Vasemmistoliitto on puolueohjelmaltaankin moderni länsieurooppalainen vasemmistopuolue, joka kannattaa ruohonjuuritason demokratiaa ja kansalaisaktivismia. Sekä USA:n että Venäjän oikeistodiktatuurit ovat Vasemmistolle ideologisia vihollisia. Hyvä Arhinmäki, jatka samaan malliin!
- Abrahamm
Venäjä rasistit vauhdissa ja pitää sitä urotekona, kuin 4 vuotiaan teloittamista 1918 ja rosvoavan Ukrainan vankkana kannustajana.
Suomikin alkaa muistuttaa pakana kansaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk722493Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911596Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641365Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll711359- 1291255
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1541142- 1441122
Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j881049- 701038
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur741017