Kivekseni nousevat liian ylös varsinkin orgasmin tullessa ja se on epämielyttävää. Olen kuullut, että niitä leikataankin.
Olen myös nähnyt kuvissa joillakin miehillä jonkun painolenkin kiveksissä ja ne venyttää niitä sillä.
Onko kellään kokemusta ja miten toimii?
Vaikuttaako erektioon tai muuhun vastaavaan?
voiko ylönousevia kivekisä venyttää?
16
5196
Vastaukset
- vitjapallit
Ei kiveksiä mutta pussia kyllä. Juurikin maitsemallasi lenkillä kivespussin juureen laittamalla. Myös venytys auttaa ( aluksi vähän epämieluisaa) Ja erillaiset pannat ja leveät kumi tai nahka "vyöt".
Riippuu tietysti iästäsi, mitä nuorempi sen parempi.
Ja ainahan voi kääntyä urologin puoleen.- Keponen
Vaikuttaako pelin toimivuuteen? Onko riskejä?
terhakka erektio on tärkeämpi, kun tämän ongelman korjaaminen
- on-tullut-koettua
Jos kivekset pyrkii liian ylös niin se on tosi ikävän tuntuista. En tiedä johtuisiko se liian useista laukeamisista ja sperman vähyydestä, vai mistä. Itsellä on vain muutaman kerran noussut toinen ihan ylös piiloon, ja ikävältä se tuntui. Tuo lenkin laittaminen tietysti auttaa, mutta sekin on ikävän tuntuista, kun kuitenkin ne pyrkivät silloin ylös ja jotenkin kiristää. Vaiva häviää kuitenkin ajanoloon.
- Nainenmuidenjoukosta
Mikä ihme miehillä tässä kives ongelmassa, 99%:sti vakuutan että naiset ei todellakaan kyylää mitään kiveksiä vaan ihan muuta!
- Anonyymi
Ei tässä naisilta olekaan mitään kysytty.
- keponen
Ongelma ei ole naisten mielipide asiasta vaan lievä kipu, joka aiheutuu kiveksen noustessa liian ylös orgasmin tullessa. Se myöskin pilaa laukeamisen osittain toisinaan.
- vedätyst
Mulla myös kivekset vetäytyvät ihan sisään orgasmin tullessa tai lähestyessä.
Ei se mulle ole mitenkään epämiellyttävää tai ongelmallista. Mutta toisaalta jos joku vetää kiveksistä niin ettei ne pääse vetäytymään, niin orgasmi on silloin paljon voimakkaampi ja siemennestettäkin tuntuu tulevan paljon enemmän kerralla.- vedätyst
Siis vastaus alkuperäiseen kysymykseen:
Voi kai niitä venyttääkin jotenkin mutta helpommin kun joko partneri tai "kolmas pyörä" ottaa vaan kiveksistä kiinni niin ettei ne pääse vetäytyyn niin se on sitten siinä. Siis silleen vaan sormet kivesten yläosan ympäri ja vähän puristaa ja venyttää - ei oo vaikeeta. Ja kivesten omistajalle ihan helkutin mukavaa :-) - Anonyymi
Katselen usein kun vaimo saa vierasta, tiedän mies laukee kun kivekset vetäytyy ylös, henkitys kiihtyy ja koko vartalo jäykistyy, sitten spermat syösyy vaimoni sisään.
- Anonyymi
Aivan voin allekirjoittaa tuon. Mulla ei vetäydy aina ja tuo lievä venytys/vastaan pito kyllä saa aikaan melkoisen orgasmin. Tykkään kyllä siitäkin kun kivekset on "jossain vatsaontelossa" vetäytyneen' - nuorempana pelkäsin etteivätkö laskeudu enää :)
- keponen
Kiitos vastauksista.
Kokeillaan vähä kaikkea :)- Anonyymi
Kivekset nousee aina siemensyöksyssä
- Anonyymi
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä 👉 http://antikbutik.com/H/L1l6N0
- Anonyymi
Hilipaskaa lähimmälle hevostallille, ne kyllä ruunaa siellä sitten. Lapissa lienee poromiesyhdistykset.
- Anonyymi
Ehkä tuo oli oikea ratkaisu sulle.
- Anonyymi
Painot palleissa voimistaa orgasmia.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721