MTV: Ranskan poliisi pyysi Suomen KRP:tä tunnistamaan sormenjäljen liittyen Pariisin Terrori iskuun. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1447637892117.html
Voimme jo nyt todeta että kaikkein kauheimmat pelkomme ovat toteutuneet. Suomeen on tullit Mamutulvan mukana terroristeja.
Ranskan poliisi pyysi Suomen KRP:tä tunnistamaan..
9
148
Vastaukset
- tulossa.on
Ja ne jatkaa iskuja euroopassahttp://m.iltalehti.fi/ulkomaat/2015111620674630_ul.shtml
- Nocontroll
Harmi vaan että muutaman viikon sai tulla ilman mitään kontrollia että hmm
- 7-6
Sormenjälki on tiettävästi lähetetty muillekin maille Euroopassa. Suomi on tunnetusti lepäävien terroristien suojapaikka, joten on hyvinkin mahdollista, että nimi löytyykin Suomesta.
Jos näin kävisi, niin se salataan ja kerrotaan vain, että terroristi on tunnistettu, mutta ei kerrota maata, minkä maan rekisteristä löytyi.
- herääSuomi
Uusi poliisioperaatio menossa
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1447646773287.html Lentokentällä Helsinki-Vantaa paljon poliiseja ja äsken lensi helikopteri (hälytys valot). Huomasin että järjestysmiehetkin pysäyttelevät Syyriasta ja Irakista tulleita pakolaisia ja tarkistavat tavarat. On helpottavaa tietää että mahdolliset pommiliivit saatetaan siis huomata ennen iskua. Nyt kun on selvää että pakolaisissa on suuri joukko terroristej, olsi paikallaan laittaa rajat kiinni!!! Muistakaa kansalaisaloite siitä. On ihmeellistä että vasta 2000 valveutunutta kansalaista on allekirjoittanut sen. Kyllä viimeistään näiden uutisten pitäisi herättää kaikkein paatuneimmankin Kokoomus ja RKP:läisen. emme kai halua kukaan sotaa Suomeen?
- herääSuomi
Taitaa olla normaalia, uutta rajavalvontaa vaikka viittaatkin tuohon helikopteriin. Tilannehuoneen listoilla ei ainakaan mitään erikoista.
http://www.tilannehuone.fi/halytys.php
Rajat saisi joka tapauksessa sulkea, eivät tulisi tyrkyllekään.
- Näillä-mennään
Urpo-Orpo ja poliisiylikeisari sekä Sale sanoi että nukkukaa hyvin ( Ruususen unta Suomessa kaikki hyvin)
- herääSuomi
Belgiaan meneviä ulkoministeriö hieman varoittelee
http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=68589&nodeid=15734&contentlan=1&culture=fi-FI - KuolemaSipilälle
Eli ranskan poliisi totesi terroristin taustan olevan Suomessa liikkuneen.
Ei ne turhaan kysy.
Tappaisivat jo Sipilän saatanan joka ne tänne usutti!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13713124Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823599Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952884Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361359Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2721351Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1441279Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121236Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121147- 801031
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923