Pakolaisvyöry on maamme tuho

PaskaLaumatLiikkeellä

Hallituksen pönttöpäät pitää saada heräämään tähän aikaan ja tähän sirkukseen mihin turvattomuuteen he ovat kansan saattaneet.
Moni kansalainen on alkanut pelätä kun näitä partalapsia liikkuu laumoittain täällä kylillämme ja se heidän röyhkeä käytös on suoraan inhottavaa että me saimme tuonkin paskan päällemme.

8

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HölmölänPäättäjäPönttöt

      Poliitikot rikastuvat turvapaikkabisneksellä ja pääministeri Sipilä näytti mallia antamalla talonsa pakolaisten käyttöön.
      Muuta syytä tuohon pakolaisten houkutteluun on vaikea keksiä, miksi maahantunkeutujia ja terroristeja ei pysäytetä heti rajalle?

      Ulkoministeri Soini myötää että maahamme on tullut myös Isis- sotureita ja eihän mitään rajavalvontaa ollutkaan aikaisemmin syksyllä jolloin joukoittain miehittäjiä ryntäsi tänne maahamme.

      Miksi ei oteta kiinni Isis_terroristeja jos tiedetään että vaarallisia terroristeja liikkuu vapaasti joukossamme?

    • Palvelinvirhe

      Palvelinvirhe

    • Palvelinvirhe2

      Palvelinvirhe

    • tässätotuus

      Stubb ja Sipilä ovat syyllisiä. He ovat kiivain äänenpainoin ja uhkailuin estäneet rajatarkastukset ja suorastaan kutsuneet mamut Suomeen. Kaiken takana hulluksi tullut Merkel ja Suomessa puolueista eniten rkp, sdp ja kok. Nyt Suomi on äärimmäisen hengenvaarallinen maa asua.

    • TotuusOnKaruaKatsoa

      Surkeinta politiikkaa mitä koskaan on ollut poliitikot itse myöntävät että Isis-terroristeja on tullut maahamme, mutta eivät edes yritä tehdä asialle yhtään mitään.
      Miksi rajoilla ei käännytetä heti ne epäilyttävät ja paperittomat miehet, kun ei tiedetä heistä ovatko he syyllistyneet lähtömaissaan terroritekoihin?
      Kansamme on saatettu turvattomaan tilaan ja keinottelijat SPR:n johdolla keräävät valtiolta mahtavia summia omiin taskuihinsa, huomioikaa mukana tuossa on päättäviä poliitikkoja joille kansan turvallisuus ei merkitse yhtään mitään.
      Veronmaksajilta kynitään kaikki rahat, mitä näitten maahan ryntäävien hyysäämiseen kuluu ja ei edes kansalle anneta tietoa siitä mitä oikeat kustannukset tästä pakolaisriskuksesta oikeasti ovat.

      • Pakolaispisnekset

        Suomen valtio joutuu ottamaan lisää velkaa tämän turistipakolaispisneksen pyörittämiseen ja tämä sirkus ei tuota takaisin koskaan yhtään mitään vain lisääntyviä kuluja veronmaksajille.


    • EROKOLLEKTIIVISTA2016

      Norja suunnittelee turvapaikanhakijoiden pikakäännytystä Venäjälle – ministeriö: Ei mahdollista Suomelle

      Suomi ei voi tehdä kuten Norja

      Suomi sen sijaan ei voi palauttaa turvapaikanhakijaa Venäjälle ellei ole täyttä varmuutta siitä, ettei häntä palauteta edelleen turvattomiin oloihin.

      Norja ei ole Euroopan Unionin jäsenmaa, eikä sitä sido EU:n turvapaikkamenettelydirektiivi, jossa määrätään siitä, että turvapaikanhakijoilla on oltava muutoksenhakuoikeus käännytyspäätökseen.

      Vuorio kertoo, että Suomi ei voi seurata Norjan mallia, sillä EU:n turvapaikkamenettelydirektiivi ja perustuslain 9. pykälä eivät mahdollista vastaavien lakimuutosten tekemistä eduskunnassa.

      http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1448081841496.html

      • AinutToivomme

        EU:n loppuliuku on jo alkanut ja koko unioni hajoaa tähän pakolaissirkukseen sillä ei mikään valtio pysty elättämään ja torjumaan samalla terroristien hyökkäyksiä.
        Mitä yleensä ihmisten elämästä tulee jos kaikkea pitää pelätä ja mihinkään ei voi mennä ettei ole pelkoa tulla ammutuksi tai joudu silpoutumaan itsepommipää muslimeitten räjähteisiin.
        Toivotaan että Isis-sotureitten ensimmäiset uhrit olisivat näitä pönttöpäitä eduskunnastamme ja varsinkin hallituksen pääpöntöt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      169
      11046
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6252
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      175
      5615
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      102
      5549
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      177
      4520
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4392
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4003
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3880
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3538
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      87
      3137
    Aihe