Jaaha, moottori irtosi!

1079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitähän onnettomuuden vakavasti loukkaantunut uhri ajattelisi näistä heitoistasi? Tai kuolleiden omaiset vääristämistäsi lukuisista muista uutisista?
Me Skodistit pidämme sinua imbesillinä, joka ei erota valhetta totuudesta eikä automerkkejä toisistaan.

Äänestä

Skoda.

Äänestä

Firman piikkiin, oranssit ovet onko iisi jet? Perämies jäi koneesta, kapulle tupla hommat!

Äänestä

Ensinnäkin, moottori irtosi törmäyksen seurauksena, ei niin, että sen irtoaminen olisi aiheuttanut ojaanajon.

Toisekseen, peltimöykky ei kyllä näytä Skodalta, eikä Skodan nimeä uutisessa mainittu. Kaikki on huomionkipeän, sairaan trollin mielikuvituksen tuottamaa.

Mutta onhan se nähty jo satoja kertoja aikaisemminkin, että trolli pilaa uskottavuutensa valehtelemalla todella törkeästi.

Äänestä

Niinpä tietenkin. Moottori irronnut kesken ajon ja ojaahan siinä sitten joutuu. Millähän ne popkornkattilat on kiinnitetty kun noin irtoavat?

Äänestä
  • Jokainen asennustöitä tehnyt tietää kuinka pehmeitä kiinnityspultit ovat, saa tosi varoen kiristää ettei kierteet korkkaa. Kumipuslat kun vielä on Oswiecimin Bunaa niin ei ihmetytä lainkaan että irtosi.

    Äänestä

  • Kiinteistö välitysfirman rabitti siellä köllöttää, nutturapää ruplannu älytoosaa!

    Äänestä

  • ajonaikana kirjoitti:

    Kiinteistö välitysfirman rabitti siellä köllöttää, nutturapää ruplannu älytoosaa!

    Niin, artikkelin mukaan se oli kuitenkin keski-ikäinen mies. Trollit on noloja, kova kiire on vaan trollata, unohtaen tahallaan kaikki lähtötiedot.

    Äänestä

Sen kuuluu irrota. Ennen vanhaan ne tulivat syliin.
Olen parina kesänä ajanut vuokra-faabelilla ja yhden ajoin lunariin

Sen etupää meni aivan päreiksi mutta minä en saanut edes mustelmaa. Edes niska ei kipeytynyt. Korvat vaan pari päivää lauloivat kun airbagit ja kiristimet pamahtivat niin kovaa. Auto meni tietenkin osiksi saman tien...talli oli niin kova. Auto pyörähti 180 astetta törmäyksen voimasta. Omasta puolestani saan kiittää faapukan turvaominaisuuksia eikä se hullumpi ollut muutenkaan. Ajan kyllä nykyään itse eri merkkisellä.

Äänestä

moottorit syttyneet palamaan, leikanneet kiinni, hajonneet jakopäästä, polttaneet miljoonia litroja öljyä.... ja nyt vielä: IRTOAVAT !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Skootasta kirjoitti:

Ja kippo tieltä ulos: http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1447660761829.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu