http://yle.fi/uutiset/kiintiopakolaisena_suomeen_tullut_vaittaa_turvapaikanhakijoiden_jopa_mahdotonta_sopeutua_tanne/8331362
http://yle.fi/uutiset/possu_pitaa_eristaa__uskonto_haastaa_suomalaiset_kauppiaat_ja_lihamestarit/6486613
Noissa linkeissä syitä miksi muslimit eivät ole vielä koskaan sopeutuneet mihinkään länsimaahan. Miksi siis sopeutuisivat myöskään Suomeen?
http://yle.fi/uutiset/possu_pitaa_eristaa__uskonto_haastaa_suomalaiset_kauppiaat_ja_lihamestarit/6486613
Noissa linkeissä syitä miksi muslimit eivät ole vielä koskaan sopeutuneet mihinkään länsimaahan. Miksi siis sopeutuisivat myöskään Suomeen?
Vastaukset 40
Vanhimmat
Maassa maan tavalla ja jos Suomen tavat eivät kelpaa, tulijat voivat vapaasti poistua takaisin sinne mistä tulivatkin!
UUSI TODISTE !!!!!!!!
POIS KAIKKI PAKOLAISIA EU:STA !!!!!!!!!!!!! TÄMÄ ON TODISTUS ETTÄ ON PAKKO SAADA POIS KAIKKI PAHOLAISIA !!!!!!!!!!!!!! HE UHKAVAT MEITÄ !!!'!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://mvlehti.net/2016/02/09/massamaahanmuuton-vastustajat-isisin-uusi-paakohde/
HE RIKOVAT MEIDÄN EUROOPAN ARVOJA !!!!!!!!!!!
EI KOSKAAN ON TODISTUKSIA !!!!!!
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/suomea-puhuva-jihadisti-esiintyy-isis-jarjeston-videolla/3565996
KAIKKI PAKOLAISIA POIS SUOMESTA !!!!!!!
https://m.youtube.com/watch?v=_cHS1dH_Hgw
Muslimit eivät ole osa kulttuuriamme ' !
VAARALLINEN JA KATASTROFAALISEN MAAHANMUUTTOPOLITIIKA !!!!!
http://mvlehti.net/2016/02/14/onnea-kauhava-teilla-on-irakilainen-militantti-keskuudessanne-k-18-kuvia/
Suomeen on sopeutunut muslimeja vaikka kuinka paljon.
Suhteessa lukumäärään melko pieni määrä.
"eivät tule koskaan"... Otsikko ei pidä lainkaan paikkaansa. Sitäpaitsi, ovatko tänne saapuneet ihmiset ensisijaisesti muslimeja vai pakolaisia tai maahanmuuttajia?
En tiedä, mutta kuvittelisin, että vain melko pieni osa väkisintulijoista on pakolaisia. Maahanmuuttajat tulevat kokonaan eri kautta ja niillä on passit ja viisumit.
Mutta muslimeja taitaa olla suurin osa, joskin joku prosentti näistä on sekularisoituneita.
Miksi otsikko ei pitäisi paikkaansa? Onhan meillä jo paljon esimerkkejä siitä, että se nimenomaan pitää paikkansa.
Tuota ensisijaisuuskysymystä en ymmärtänyt lainkaan. Käsittääkseni matu on matu vaikka voissa paistaisi.
Muslimeja käsitellään avauksessa kollektiivisena homogeenisena ryhmänä, jota yhdistävä tekijä on uskonto. Siis kaikki ovat samanlaisia, koska sama uskonto yhdistää heitä. Tuollainen johtopäätelmä on hieman arveluttava, se ei kestä oikein lähempää tarkastelua.
Myös muslimeja pitää käsitellä yksilöinä, eivät he ole samassa muotissa olevia. Myös heidän ominaisuutensa ovat yksilöllisiä, he ovat yksilöitä.
Mistä kautta "maahanmuuttajat" tulevat?
– Islamin perusprinsiippejä on ero muslimin ja ei- muslimin välillä. Kristitty, ateisti, buddhisti, juutalainen tai mitä vaan- muslimilla on oikeus tappaa kaikki vääräuskoiset, raiskata heidät, ottaa heidän omaisuutensa, rahansa, maat ja mannut jne. Tämä kaikki on kirjoitettu heidän uskonsa perustaan, koraaniin. Tämä on heidän uskonsa peruspilari, islamin pyhin ajatus.
Tällä on todiste ja niitä löyty ........................................................................
http://mvlehti.net/2015/07/10/ihmissaasta-ramin-azimi-raiskasi-ja-pahoinpiteli-17-vuotiaan-jonnan-kylakaupan-parkkipaikalla/
Terroristeja ja pedofiileja nuo musulmaanit. Todisteita on netti täynnä sekä kuvien että videoiden muodossa. Ei mulla muuta.
Kyllä sieltä mv-lehdestä löytyy vaikka mitä sepitelmää. Lue vaan ahkerasti sitä, niin pysyt uskossasi.
Nuo aloituksen linkit näyttäisivät olevan Ylen uutisista eikä MV-lehdestä ..
Pidä se turpas vain kiinni muslimien hyysäri kun et näköjään asiasta mitään ymmärrä.
Joo...nehän on sopeutunut Ranskaan ja Belgiaan todella hyvin. Armeija marssii vaan kaduilla, ihan noin muutenvaan. Sillälaillako ne Suomeenkin sopeutuvat. Paskiaiset mihinkää sopeudu joten ulos maasta!!!!!!!!!
Näissä maissa on asunut muslimeja aina siirtomaa-ajoista lähtien. Näissä maissa muslimeja on tänään useammassa sukupolvessa. He ovat kiinteä osa yhteiskuntaa. Ovatko terroristit ensisijaisesti rikollisia vai muslimeja?
Pariisin iskun pääarkkitehti on Belgiassa syntynyt marokkolaistaustainen. Niin juuri tämäkin ihan keskiluokkaisen kauppiaan poika alkoi uskoa radikaaliin islaminopin joidenkin kohtien tulkintaan, mihin tämä Isis perustuu. Isis ei ole pelkkä rikollisjärjestö, vaan islamin opin tulkintaan perustuva järjestö.
http://mvlehti.net/2015/11/21/videopostikortti-alexander-stubbille-monikulttuurisuus-on-rikkaus/
Että tälläistä rikkautta Siiliinkin arabimaista.
Voi vittu mitä apinoita...julmia kuin pirut...tätä videota pitäisi näyttää noille pakolaisille ja kysyä että onko oikein tehdä näin?
Ei siitä ole hyötyä. Ne vain kysyisi, että mitä mieltä itse olet ja kun sanot, että ei ole oikein, niin ne sanoo, että juuri sitä mieltä hekin ovat.
Tämä johtuu siitä, että muslimi valehtelee vääräuskoiselle, koska Sharialain mukaan niin kuuluu tehdä.
Eipä tämä "asiantuntija" islamista ymmärrä sen enempää kuin sika hopealusikasta. Eihän tuo video kerro islamin uskonnosta yhtään mitään. Tuo kertoo vain rikollisjoukosta.
Onnettomia pelottaa ja sitten kirjoitellaan...
hähähähähääää
Odota kohta niitä on Kuopion keskustassakin. Mut kun sinne ei uskalleta ottaa...
No se on ensimmäinen askel muslimien vallanpidolle jos heille pitää ruveta teurastamaankin lihan heidän oppiensa mukaisesti. Uskonto ei saa määrätä mitä lihatiskillä on tai millä välineillä ne ovat teurastettu. Uskon suomalaiseen laatuun ja jos se ei näille islamilaisille kelpaa niin syökööt sitten matoja. Islami ei saa tulla tänne Islamin pitää pysyä siellä mistä nämä ovat tulleet, ja jos he lähtevät pakolaisiksi jostakin heidän pitäisi ensin erota islamista.
"No se on ensimmäinen askel muslimien vallanpidolle jos heille pitää ruveta teurastamaankin lihan heidän oppiensa mukaisesti."
Kreikka tarjoaa tulijoille grillattuja vihanneksia.
Pienimmän vaivan tie olisi varmaankin lakto-ovoruokavalion kurssit arabiaksi kaikkiin maamme vokkeihin. Tuskin he sisämään asukkaina kalatuotteista pitävät - ja monia heille tuttua tuotteita löytyy; tortillat ja rieskat muistuttavat sikäläistä leipää, löytyy tuoreita taateleita, turkkilainen/kreikkalainen jugurtti muistuttavat sikäläistä.
Onhan Suomesta ollut saatavana halal-teurastettua lihaa jo pitkän aikaa, ainakin parikymmentä vuotta. Ja joku onneton puhuu "vallanpidosta". Pitäisi edes hieman tutustua asioihin, ennenkuin alkaa suoltamaan valheellisia mielipiteitä keskustelupalstoille.
Samantapaisia lihatuotteita, valmistustapoja ja sääntöjä on ollut hyvin, hyvin pitkään juutalaisilla. Myös Suomessa.
On savolaista maan pienimmän mamuasukkaiden alueen kukkahattutätiajattelua väittää, ettei tähän pakolaisasiaan liittyisi islamin vallanhalua täällä pohjolanperukoillakin. Öljystä rikkaat naapurimaat ovat ottaneet vain vähäisen määrän itselleen mieleisen suuntauksen pakolaisia ja samalla niissä työskentelee miljoonittain aasialaisia toisuskoisiakin siirtotyöläisiä. Bahrainin kuningashuone on ilmoittanut maksavansa Helsinkiin satojenmiljoonien moskeija-sosiaalikeskuksen, jossa pidetään huoli, ettei lisääntyvä islaminuskoinen asukaskunta harhaudu kantaväestön tavoin uskonnostaan ja siellä nuoria muslimeja tapaavat myös kaikenlaisten ääriliikkeiden edustajat.
No se on bisnesasia, syökööt vaikka graavattua ja keitettyä paviaanin persesilmää kunhan itse maksavat ruokansa ettei tämän valtion tarvitse heille ruveta kalliita erikoisruokia vielä maksamaan...
Ja meidän puro on heille roska ruoka LOUKAUS MEILLE !
POIS SUOMESTA
SYÖPA KEBAB ON PASKA JA EI OLE TERVELINEN !
AINA
PURO KOSKA ON HYVÄÄ!
Profeetta muhammedilla itsellään oli kirjojen 9 vuotias lapsivaimo, jonka kanssa seksisuhde. Mohammed itse oli yli 50. Siinä on mitä tyyliä näille on opetettu.
KOKO SAKKI ON AIVAN PASKA
0 Tolerransi heille Ranska jalkeen !
MUSLIMI ISLAM
http://paavotajukangas.com/2015/04/10/ex-muslimi-islam-pitaa-kieltaa/
Aina tulee olemaan " väliinputoajia " - joita ei hyväksytä omassa " syntymämaassa " kukkaan ja uudessa maassa - pitäisi osata jotakin sellaista mitä lapset oppivat jo kouluissa !
Aika turhauttava jos on aikuinen eikä osaa lukea taikka tiedä yhtään että mitä muut tekevät työkseen ?
http://marirantanen1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/207079-avoin-kirje-paaministeri-juha-sipilalle
asiaa
Näin on ei koskaan Stop! Ranska on todiste !
olen samaa mieltä.afgaanimorsiamet 9v....sairasta...
Menkäähän uskonkiihkoilijat tutkimaan mitä hyvää raamattu käskee tekemään:
http://www.vapaasana.net/artikkelit/2007/11/raamatun-julmuuksia-ja-ristiriitoja