Mitä asentoa käytitte ensimmäisellä kerralla ja sattuiko se?
Pelkään että pikkusiskoni aikoo menettä jo neitsyytensä vaikka on vasta 12v...onkohan se ihan hyvästä? Tai tulihan mullakkin eka kerta koettua jo aika nuorena mutta että oma sisko.. se tuntuu oudolta..pitäisikö kertoa äidille tai puhua siskon kanssa? Pikaisia vastauksia kiitos...
Terveisin: huolehtiva isosiskoNainen
Pelkään että pikkusiskoni aikoo menettä jo neitsyytensä vaikka on vasta 12v...onkohan se ihan hyvästä? Tai tulihan mullakkin eka kerta koettua jo aika nuorena mutta että oma sisko.. se tuntuu oudolta..pitäisikö kertoa äidille tai puhua siskon kanssa? Pikaisia vastauksia kiitos...
Terveisin: huolehtiva isosiskoNainen
Vastaukset 11
Vanhimmat
hankala tappaus
tapaus.ja vielä hankalammaksi menee kun 12v.
pamahtaa paksuksi.
voi olla suurempi pamaus tiedossa yhdeksän kuukauden kuluttua kun paikat aikasta pienet kakstoista vuotiaalla.ja taas kolleilla halut mahtavat myös naihin tyttösiin.
hankala tapaus,hankala todellakin.
Miksi olisit riistämässä pikkusiskoltasi iloa ja nautintoa, lienetkö kateellinen? Parasta olisi, että pitäisit suusi supussa ja opettaisit vaikka systerillesi muutaman irstaan asennon ensi kerran varalle.
OLETKO PEDOFIILI KUN SIIHEN JULKISESTI YLLYTÄT, VAIKO MUUTEN TODELLA TODELLA SAIRAS ÄÄLIÖ!
OTA KANTAA JOS USKALLAT!
Hei sinä!
Puutu ihmeessä pikkusiskosi juttuun...Liian varhain aloitettu seksielämä voi myöhemmin johtaa lapsettomuuteen, koska oma ruumis ei ole vielä kehittynyt ja sitä paitsi suomessahan ei seksiä sais alle 16 vuotiaana harrastaa. Siskosi on loppuvaiheessa vastuussa itsestään, mutta hän on ihan lapsi vielä!!!
Kun ekoja kertoja tuli harrastettua seksiä, niin se taisi mennä niillä perinteisillä tyyleillä. Eka kerta sattui...eikös sen kuulukin sattua...mutta eka kertani olikin ihan kamalan vasten mielinen silloisen kundini kanssa. Nykyisen poikaystäväni kanssa ollaan vuosi seurusteltu ja seksi on ollut ihanaa ekasta kerrasta tähän päivään. Ei valittamista...minusta tuntuu, että jos seksiä haluaa harrastaa nautinnollisesti, pitää rakastaa. En osaa muuta sanoa, mutta itse tunsin olevani tosi rakastunut ja rakastettu kun koin ekan seksikerran nykyisen kultani kanssa. Silloin se ei sattunut yhtään! vaikka olikin mulle toisaalta eka kertani
Kumman sitkeässä on uskomus, että seksi olisi alaikäisiltä kielletty. Heh, joo ja rangaistuksena on seksiin käytettyjen välineiden menetys valtiolle. Älä siis edes masturboi ;-)
Laki antaa alle 16 vuotiaalle suojan seksuaalista hyväksikäyttöä vastaan. Se ei tietenkään tarkoita, että poikakaverin kanssa pitää pistää välit poikki heti kun hän täyttää 16 vaan kohtuullinen ikäero sallitaan. Laki ei anna tähän tarkkoja lukuja vaan asia katsotaan tapauskohtaisesti.
12-vuotiaana on ehdottomasti liian varhain. En moralisoi vaan kysymys on paitsi fysiologisista ongelmista, vielä enempi henkisistä ongelmista, joita liian varhain aloitettu seksielämä tuo. Lapsuudella ja kaikkeen siihen liittyvillä henkisen puolen asioilla on ihmiselle tietty tarkoitus. Sitä ei pidä dumpata roskiin vain siksi, että kaveripiirille pitää päästä kehuun, että on ollut jo pojan kaa. Sit kolmekymppisenä elämä on surkeaa kun seksi ei maistu ja ihmissuhteet on perseestä. Isosiskolle: Soita siskollesi Maijan piisi "Ei".
Puhut paljon ja asiaa. Tosin ne fysiologisetkin ongelmat voivat todellakin olla suuret kuten siellä jo joku aikaisemmin mainitsi. Lapsettomuus voi olla yksi niistä tai toinen joka voi aiheutua on rakaus ja siinä vasta fysiologisia ongelmia tuleekin.
Kukahan se pedofiili on
Se "pedofiili" on luultavasti naapurin 13-v poitsu.
,,,kun jättäis vielä tekemättä:(( Itte olin 14-v. ekakerralla, likkakaverit isossa porukassa kaikki suht koht samanikäsinä,,,Vanhempiin ei mitään puhevälejä aiheesta, seksivalistus aivan olematonta,teiniraskauksia,huoritteluja, jopa suoranaisia pedofilia-tapauksia ja hyväksikäyttöjä; kaikkea paskaa mitä nuorille pimuille voi "heitteillä olosta"koitua,,,
Aikanaan nykysen aviosiipan kans tuntui että oli sit vast "se ekakerta"oikeesti, parikymppisenä; kernaasti olis saanu jäädä fyysisetki kokemukset myöhemmille vuosille. Paljon lähinnä mun kohdalla psyykettä rasittavia juttuja olis jääny kokematta; ei kiva!
Onnex mul ei ole omia tyttölapsia, -ja pojillenikin olemme tarkkaan puhuneet, avoimesti, että kiirettä ei ole ja välittäminen, rakkaus on hommassa kaikkein tärkeintä.
Voimia isosiskona olemisessa!
Hei etkö älyä kertoa jo vanhemmillesikin, todella vastuutonta touhua edes miettiä muuta. siskosihan on vielä ihan lapsi!!!!! OTA SINÄKIN JOTAIN VASTUUTA KUN OLET KERRAN ASIASTA TIETOINEN!!