Tietääkö joku? Esim. Kokkolassa ei yhtään VOKkia. Oulussa jopa keskusta pilataan VOKeilla. Eikö noita voisi työntää jonnekin sivukylille tappelemaan keskenään?
Miksi kaikki matut työnnetään Ouluun?
puuroVärikki
2266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hämeenlinnassa kaikki työnnetään Lammille ja syynä on se että siellä ainoastaan on kuulemma tiloja (kaupungin päättäjät kertoneet) ;( 10 % asukkaista on turvakkeja. Se näkyy Hämäläisen vanhan maalaispitäjän katukuvassa erittäin räikeästi.
Oulussa on paras palvelu SPR:n vapaaehtoisilla: https://www.facebook.com/Kuka-muu-muka-372580069615684/
Vaikka muutama erosikin, mutta ei kaikki...
ihan sen vuoksi, että Immonen on oulusta!
Siksi minä olen myymässä Oulun keskusta-alueella sijaitsevaa kaksiotani. Saan sen myyntihinnalla upean ison ja tietysti talviasuttavan ja kaikilla mukavuuksilla varustetun hirsitalon ihan pohjoisimmasta Suomesta ja vielä jää rahaa reilusti pankkitilillekin! Olen nyt 48 v ja aion viettää seuraavat 30 vuotta (jos Luoja suo, tietenkin sillä edellytyksellä) todellista laatuaikaa tuolla Lapin pohjoisosissa enkä välitä p***** vertaa eteläisemmän Suomenb muslimiongelmista.
Minä muutan pian Portugaliin. En kestä enää Suomen talvea ja muuta ankeutta.
Siksi minä olen myymässä Oulun keskusta-alueella sijaitsevaa kaksiotani. Saan sen myyntihinnalla upean ison ja tietysti talviasuttavan ja kaikilla mukavuuksilla varustetun hirsitalon ihan pohjoisimmasta Suomesta ja vielä jää rahaa reilusti pankkitilillekin! Olen nyt 48 v ja aion viettää seuraavat 30 vuotta (jos Luoja suo, tietenkin sillä edellytyksellä) todellista laatuaikaa tuolla Lapin pohjoisosissa enkä välitä p***** vertaa eteläisemmän Suomenb muslimiongelmista
voisin ostaa sen tarjoan 20000€ puhtaana käteen
eihän nyt oulusta kukaan hullu asuntoa osta
jos ei koraania osaa ulkoa kannesta kanteen.
Oulu on hyvien kulkuyhteyksien risteyksessä. Tästä on helppo kuskata kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet uuteen osoitteeseen.
Spr:n rahat menee nyt mamujen perseeseen,työntekijöllehän ei maseta mitään,,vai maksetaanko?
näin tänään suuren päällikön intiön hautausmaan kiviaidan vierellä
vaihtoivat keskenä'än suunnitelmaa mit tehdään.
Jumala rankaisee syntisiä, karma pahoja ja evoluutio tyhmiä.
"Hän piti turkkilaisia Jumalan kristityille lähettämänä rangaistuksena, raamatullisen maailmanlopun lähetteinä, jotka tuhoaisivat antikristuksen, jonka Luther uskoi olevan Paavi." Martti Lutherista
Evoluutio teoria:
http://www.darwinawards.com/
Evoluutio karsii tyhmät ja heikot pois ja nyt vuorossa on alkuperäiset oululaiset.
3. Selitys: Karma
Sanalla karma (sanskritia, devanagari: कर्म; 'teko', 'toiminta'; paaliksi kamma) tarkoitetaan yleensä buddhalaisuudessa, hindulaisuudessa ja jainalaisuudessa esiintyviä syyn ja seurauksen toimintaa kuvaavia oppeja. On huomattava, että karman merkitys eri uskonnoissa poikkeaa toisistaan.
Näiden oppien mukaan jokaisen elävän olennon nykyinen olotila on suoraa seurausta menneisyydessä tehdyistä teoista. Karma on näiden tekojen alati muuttuva summa. Monesti karman katsotaan säilyvän myös kuolemassa, vaikkei varsinaiseen jälleensyntymään uskottaisikaan. Samaan tapaan nykyiset teot vaikuttavat tulevaisuuteen, myös tuleviin jälleensyntymiin. Pahat teot voivat johtaa jälleensyntymään huonommissa oloissa, jopa eläimenä. Teoiksi lasketaan myös ajatukset ja sanat. Mielentila, jossa teot tehdään, voi vaikuttaa kertyvän karman määrään ja laatuun.
Karma ei merkitse kohtaloa, sillä jokainen voi vaikuttaa omaan käytökseensä. Lisäksi on erilaisia karmaa puhdistavia seremonioita, joilla lievennetään pahan karman seurauksia ja voimistetaan hyvän karman vaikutusta. Buddhalaisuuden mukaan kaikki olennot ovat karman ulottuvissa, ja siksi millään jumalaolennoilla ei ole tässä suhteessa merkitystä. Hindujen mukaan jumalat eivät ole karman piirissä, vaan ne voivat vaikuttaa ihmisen karmaan.
: http://mvlehti.net/2015/11/17/lukija-miksi-lestadiolaisalueilla-ole-vokkeja/
Paskapuhetta mv-lehdeltä taas tuttuun tapaan. Onhan täällä vokkeja vaikka muille jakaa, eikös Oulu ole aika tarkasti "lestadiolaisalueen" keskellä. Kaksi uuttakin saatiin just: http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/vallinkorvan-ja-paivarinteen-hatamajoitukset-muuttuvat-vastaanottokeskuksiksi/712799/
Komppaan edellistä niin että arkiuskovainen islamin vastustaja homo kärsi vain nahoissasi.
Toivottavasti Ouluun ja sen naapurikuntiin perustetaan vielä muutama vok. Ei niistä minulle mitään iloa tai hyötyä ole, mutta ihan vaan noitten ksenofoobisten palstatrollien kiusaksi.
Vedä sinä vain hotaa kuokkunokkaan sillä kohta lähtee!
Niin minne ajattelit kohta lähteä?
Inarissa ei ole tilaa
Kieli ongelmat,pitää osata ensin ruattia!