..en muista edes paikkaa,vain sen että siellä oli erittäin ihana musiikki. Se paikka, kun porukka oli joutunut vangiksi ja liikuttiin Yunalla ja piti etsiä sitä porukkaa siellä "luolassa" (?). Tai jos joku osaisi edes sen paikan nimen kertoo niin auttaisi!
Kiits...
Kiits...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kappalehan soi Bevellen alla sijaitsevassa Via Purificon sokkelossa. Pelin soundtrackilla nimi on Path of Repentance, jotenka siitä vaan onnella etsiskelemään. Myös voit nykäistä mua hihasta mikäli kiinnostaa saada kopio tuosta herkän melodisesta musiikkipläjäyksestä.
Jep, sain hommattua sen. Kiitos. :)
mitä mieltä muuten Suteki da ne:sta olet?
Musta Suteki da ne on yksi monista helmistä Uematsun sävellysten katkeamattomassa nauhassa. Se on aika lailla samanlainen kuin nelosen Hikari no nakahe. Näistä lopetusbiiseistä mun suosikki on kuitenkin ysin Melodies of life. Vielä yks vinkki: jos et ole kuullut Pure Heart-kappaletta, joka on tehty Aeriksen teeman päälle, niin kannattaa tutustua. Ihan huikee setti.