Tahtoisin vaihtaa sukupuoleni..

TiiänEtOonErilainen

Mut kun olen vasta 13v..:( Tahtoisin olla poika! Olen aina ollut poikamainen ja käyn salilla koska tahdon näyttää VIELÄ enemmän pojalta. Tahdon olla "kokonainen" poika. Peti hommat olisi kivempia. Olen ihastunut enimmäkseen tyttöihin. Tahtoisin seurustella tytön kanssa. Ja tahon et mun nimi ois jonku pojan nimi.

En tiedä mutta jokin siin poikana oleminen ois vaan parempaa..Mutta kun on aika vaikee yrittää puhuu tällaisesta asiasta äidille.-.- En tiedä miten se reagoisi.

Olenko minä vielä liian nuori?

5

116

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hukassa69xd

      Minkälaisia hoitoja voi mahdollisesti aloittaa? Vaik mä vrm oon liian nuori viälä?

    • hyrräe

      En tiedä pystyykö ton ikänen saada semmosia hoitkoja, vaikka pystyis suosittelen kuitenkin oottaa muutaman vuoden koska jos muutat mielen, mutta jos ei mieli muutu niin anna palaa vaan.Toivottavasti oli apua.

    • Moi TiiänEtOonErilainen!

      Sukupuolen korjaamisesta saa hyvää faktatietoa esimerkiksi Trans- tukipisteen nettisivuilta. Korjausprosessi on pitkä ja monivaiheinen asia, johon liittyy monia asioita. Prosessin voi aloittaa myös alaikäinen, mutta en usko, että vielä sinun ikäisesi. Toki jotkut ihmiset tietävät lapsesta saakka hyvin vahvasti elävänsä kehossa joka ei vastaa sitä sukupuolen kokemusta joka ihmisellä mielessään on, mutta on myös mahdollista, että omatkin ajatuksesi muuttuvat vielä. Ihminen kuitenkin kasvaessaan oppii myös tuntemaan itseään koko ajan paremmin kuin ennen.

      On myös ymmärrettävää, että tällaisesta asiasta puhuminen äidin kanssa tuntuu vaikealta kun ei voi aavistaa hänen reaktiotaan. Silti kuitenkin voisi olla hyvä jos puhuisit hänen kanssaan ja kertoisit tunteistasi. Silloin hän pystyy myös ehkä ymmärtämään sinua entistä paremmin ja olemaan tukenasi mielesi myllerryksissä.

      Sinulla on oikeus olla juuri sellainen kuin olet, mutta on hyvä myös muistaa, että näin suuria asioita mietittäessä on hyvä antaa aikaa itselleen ja pohtia asioita rauhassa.

      Sanna
      NettiSaapas
      Helsinki

      • lolzilol

        vittu ku kine x------Dddd


    • lolzilol

      ja oon oikeesti nuorempi ku 13:Dddddddddd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe