Joten:
Pelicans-KooKoo (2)
Tps-Ässät (1)
Panos: 13,1 euroa
Samalle lapulle
Pelicans-KooKoo (2)
Tps-Ässät (1)
Panos: 13,1 euroa
Samalle lapulle
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vähän olis kyl houkutellu pelata Sportin ja KooKoon voittoa samalle lapulle mutta se on jo vähän liian hasardia.
Sanoisin että kun KooKoo on tällä kaudella voittanut jo esim Kärpät ja Lukon niin jos ne nyt menee joillekkin Pelikaaneille häviämään tänään niin haistakaa iso vittu!!!
Sä häviit!
Eikai siellä Veikkaus Oy:ssä vain ole käsketty joukkueita pelaamaan sopupelejä, täh?!
Itse kokeilen epätoivoista vetoa, mutta mistä näitä tietää.
TPS-Ässä 1 1
Sitten se tosi epätoivoinen.
K-Vantaa-Peliitat X
Jos nyt jotain kantaa tuohon KooKoo peliin, niin kai siinäkin kuitenkin se kotivoitto on lähempänä. KooKoon vieras saldo -11 maalia.
Toisaalta eikai aiempien matsien saldoilla sinänsä ole mitään väliä. Eikös KooKoolla olisi nyt erinomainen paikka parannella myös vierassaldoaan? Tasapeli on kuitenkin taas se mitä eniten pelkään tuossa Pelicans-KooKoo-ottelussa.
Unohdin mainita että tuosta KooKoon rumasta vieras-saldosta taitaa tulla leijonanosa esim 6-1 tappiosta Tapparaa vastaan joten eipä tuo -11 kerro koko totuutta.
Otan riskin ja pelaan Kookoo yli 2.5 maalia, koska Juvonen palaa Pelicansin maaliin pitkän tauon jälkeen ja pelituntuma on arvoitus. Kerroin 3.15.
Toinen haku on Sport yli 2.5 maalia. Kerroin 2.75. Mielestäni Sport ja Kookoo ovat tuoreina liigajoukkueina aliarvostettuja. Kysyttäviä? Eipä tietenkään.
Niin no, kuten joskus mainitsin, olen pelannut KooKoota häviämään 5 kertaa, kertaakaan ei ole hävinnyt, rahani olen menettänyt. Olen suomalainen juntti jääräpää, siksi KooKoo häviämään.
-Lumiukko painaa Juha-Pekka Haatajaa tekemään maali @ 5,60-kertoimella et sillei hei!