Demarit on nyt hurjassa nousussa

DemaritSuosiossa

Ja jo nyt löytyy demareille huimia kannatuslukuja.Tuossa alla olevat asiat kun muistamme niin en ihmettele puolueen suosiota.

Tuossa on edellisen hallituksen aikaansaanokset:

-pysyvä suurtyöttömyys

-miljardien lahjoituksen Kreikaan ja sen tukipiikin avaaminen

-2,4 miljardin veronkiristykset

-Venäjän kauppapakotteiden hyväksyminen

-suurin velan määrä ja velkaantumisnopeus kautta Suomen historian

-eläkeläiset muistavat hyvin myös miten demut hoitivat eläkeläisten asioita ja varsinkin aikaisemmin kun Lipponen oli pääministerinä.

9

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DemaritSuosiossa

      Jos demarit olisi nyt hallituksessa meillä taitaisi olla näitä elintasopakolaisia moninkertaisesti enempi mitä nyt? Ruotsin demut ovat päästäneet valtavasti pakolaisia maahansa ja samalla työntäneet heitä tänne meillekkin kun jänishousujohtomme ei pysty vasdustamaan ruotsin määräysvaltaa.

    • EROEUSTATIEVAPAUTEEN

      DEMARIT OLIVAT HYVÄKSYMÄSSÄ NÄITÄ SOPIMUKSIA JA SÄÄDÖKSIÄ

      Norja suunnittelee turvapaikanhakijoiden pikakäännytystä Venäjälle – ministeriö: Ei mahdollista Suomelle

      Suomi ei voi tehdä kuten Norja

      Suomi sen sijaan ei voi palauttaa turvapaikanhakijaa Venäjälle ellei ole täyttä varmuutta siitä, ettei häntä palauteta edelleen turvattomiin oloihin.

      Norja ei ole Euroopan Unionin jäsenmaa, eikä sitä sido EU:n turvapaikkamenettelydirektiivi, jossa määrätään siitä, että turvapaikanhakijoilla on oltava muutoksenhakuoikeus käännytyspäätökseen.

      Vuorio kertoo, että Suomi ei voi seurata Norjan mallia, sillä EU:n turvapaikkamenettelydirektiivi ja perustuslain 9. pykälä eivät mahdollista vastaavien lakimuutosten tekemistä eduskunnassa.

      http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1448081841496.html

      • HölmölänPäättäjäPönttöt

        Suomi on rikas maa ja pystyy elättämään kaikki miehittäjät jotka vain suostuvat tulemaan ja SPR:n pisnekset pyörivät hyvin ja veronmaksajien rahat siirtyvät kuin hihnalta herrojen tileille. Kaikki lakipykälät tarkoittavat sitä ettei ketään turistipakolaista palauteta koska siihen ei ole suomella laillista mahdollisuutta.
        Miten käy sitten kun nämä maahamme tulleet terroristit alkavat toimimaan ja kansalaiset joutuvat hautaamaan omiaan ja ainakin variksille löytyy suolenpätkiä oksistoista ja pientareilta.


      • PelkoOnKotonamme

        Suomi ei mikään vitun lähi-itä,tulta munille sanon- minä ja maasta vittuun !


    • näinontosi

      Osoittaa mitä suurinta järjen köyhyyttä kannattaa demareita.

      • äänestys-ei-auta

        Onko ihmiset täysin aivottomia ja dementioituneita, koska eivät enää muista sdp-läisten kurjistamis- ja kusetuspolitiikka eläkeläisiä kohtaan? Ihmiset taisivat kuvitella asioidensa parantuvan, kun menivät vaaleissa äänestämään kepulaisia, muistamatta yhtään enää, miten kepulais-kokoomushallitus aikanaan riisti ja kusetti heitä kepu-vanhasen johdolla.

        Yrittäkää nyt kantapään kautta tajuta jo viimeinkin, ettei TÄSSÄ KORRUPTOITUNEESSA "HYVÄ-VELI"- PAKKORUOTSIMAASSA ÄÄNESTÄMÄLLÄ VUORON PERÄÄN NÄITÄ SUURIA TEITÄ KURJISTANEITA JA TEILLE VALEHTELEVIA, KAIKKIEN MUIDEN KUIN SUOMALAISTEN ETUJA AJAVIA SUURIA PUOLUEITA SAADA IKINÄ TAVALLISEN SUOMALAISEN ASIOIHIN PARANNUSTA. Sama verojenkorottelu ja tavallisen suomalaisen verorahoista revutty rahanjako ja lahjoittelu verojaanmaksamattomille etelän korruptiomaille jatkuu, OMIA SÄÄNTÖJÄÄN RIKKOVAN EU:N JÄSENMAKSUJEN KOROTTELU JATKUU, SUURPÄÄOMAYRITTÄJIEN ÖKYTULOJEN TAKAAMISEKSI HAALITTU KYMMENIÄTUHANSIA TURVAPAIKKATURISTEJA, KOHTA LAPSI- JA AKKAKATRAINEEN, sinun elätettäväksi. TURVAPAIKKATURISTITULVAKIN OLI SUOMEN POLIITIKKOJEN TIEDOSSA JO V 2008. kansalle ei tietenkään siitä kerrottu.

        Suomen nuoret, pitkälle kouluttautuneet, ilman töitä, MUTTA PERUSSUOMALAIS-LINDSTRÖM SE VAAN HUOLISSAAN ELINTASOTURISTIEN TYÖLLISTÄMISESTÄ, VITUT NÄKÖJÄÄN OMASTA KANSASTA. PS on takinkääntäjineen syönyt KAIKKI vaalilupauksensa, soini kaveeraa kokoomuksen ja kepun kanssa.
        YLEISLAKKO JA PÄÄOMAHALLITUS ULOS.


      • PönttöpäätPäättämässä

        Mitä ilmeisemmin yleislakko on tulossa kun oikeat palkaneuvvottelut alkavat.
        Yleslako näyttäisi missä oikeasti täällä mennään ja siinäpä hallituksen pönttöpäille
        olisikin miettimistä miten jatkaa kun maa rypee pohjattomassa suossa.
        Olemme nyt siinä tilanteessa ettei suomessa ole yhtään puoluetta joka puolustaisi omaa kansaa ja itsenäisyyttämme maamme on jo miehitetty vieraanmaan miehillä.
        Ajatellaanpa kun meille on rynninyt ensivuonna ainakin ne 50 000 sotilasoulutuksen saanutta miestä joista osa on terroristeja niin missä tilassa me suomalaiset sitten elämme?
        Poliiseilla ei riitä henkilöstö turvaamaan kansalaistemme koskemattomuutta ja yleinen pelko ja turvattomuus kansalaisten keskuudessa lisääntyy eikä kukaan uskalla liikkua missään, mikä silloin on tilanne?


      • sairas-maa

        "Helistelkää avaimia-helistelkää avamia", siinä poliisin mantra, voiko maailmasta enää YHTÄÄN korruptoituneempaa ja KAIKKIEN MUIDEN KUIN OMAN MAAN KANSALAISTEN ASIAA AJAVAA MAATA löytyä, ei taida....?


    • EiVälitetäPienistä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      155
      2910
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      235
      2193
    3. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      50
      2168
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      242
      1998
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1720
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      82
      1456
    7. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      43
      1382
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      127
      1198
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      317
      1060
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      905
    Aihe