Sipilä tulee viedä oikeuteen.

Pääministerin valta ei riitä määräämään ambulanssilentoa kuljettamaan ministeriä hutsuineen ilman vakavaa syytä. Yrittäjä ystävien kokoontuminen ei ole sellainen.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sorry vaan aivoton tollo, ambulanssikoneen vessan penkki on varustettu vöillä ja on täysin laillinen istumapaikka ja väität hänen vaimoansa hutsuksi, olet täydellinen idiootti!.
Sitäpaitsi kuka tahansa voi vuokrata ambulanssikoneen!

Äänestä

RAKKAUSKIRJE SINULLE : Tapaus JS - maahanmuutto, Kempele, Isänmaamme Suomen pilaamisesta, lastemme Suomi on kehitysmaa ja eläintarha

Toivon, lisää, lisää, lisää pakkasta - vain se voi tänä aikana auttaa. Suomi on Suomi. Ei täällä lusmut laiskiaiset pärjää. Suomessa on ankarat kelit, valoa ei ole, kaamosta sensijaan on, koulutusoikeus ja -pakko on, vaikka sairaalassa, sivistyminen on elinehtomme, työssäkäynti joka ihmiselle myös oikeus ja velvollisuus.

Vertaa: Mamut kertoivat haastattelussa tulevaisuudensuunnitelmistaan , toiveammatikseen Suomeen päästyään ammatikseen olla vain rauhallisesti ja mukavasti kotona, MV ammatti se on ??? Kivahan se minunkin olisi olla kotiäiti tai koti-ihminen. Kuka maksaa minun kotiolemiseni ???

Suomessa oletetaan kaikkien tekevän jotain elantonsa eteen, kykyjensä ja resurssiensa mukaan, yleensä ihmiset haluavatkin jotenkin yhteiskunnan osaksi. Eivätkö ne kahjot ymmärrä mitään ?

Itse olen tehnyt töitä jo 35 vuotta, ottanut köyhänä opintolainat ja maksanut ne takaisin, kasvattanut lapseni, teen edelleen vuorotyötä tässä rakkaassa pimeässä ja kylmässä Suomessa oli keli mikä hyvänsä. Herään klo 05, lähden aikaisin duuniin bussilla-metrolla-bussilla, tunti per siivu aamuin illoin, Helsingin ruuhkaliikenteessä, naisvaltaiselle pienipalkkaiselle alalle tekemään osuuteni, että saan vuokran, ruoan, laskuni maksettua. Aivan kuten kaikki suomalaiset ihmiset Suomessa tekevät, oli sää -30 tai jotain muuta. Ei Luoja laiskoja elätä.

Ensimmäisinä asioina lapsena meidät opetetaan käyttäytymään, oppimaan sosiaalisia sääntöjä, esimerkiksi kunnioittamaan toista ihmistä ja toisen ihmisen fyysistä olemusta, olla kajoamatta toiseen ihmiseen tai hänen omaisuuteensa - ja mm. pukemaan vaatteita tarpeeksi, ettemme jäädy kuoliaaksi autoon ulkona talvella.

Kerrottakoon tämä kaikki niille hevon hel..n tyhmille, laiskoille ja rumille maailmanvaeltajille, helpon elämän perässä matkustaville. Suomi on oikeasti karu ja ankara maa olosuhteiltaan, täällä ei nössöt tai tyhmät pärjää !

Suomen miehet, naiset ja lapset ovat sitkeitä, ahkeria, lämpimiä ihmisiä kylmässä - ja lahjakkaita alalla kuin alalla.

JA: Suomi-mies on maailman paras !!! Tämä kiitos on suunnattu kaikille Suomen miehille. Miehet kohtelevat naisia kauniisti, kuin kukkaa kämmenellä. En voisi koskaan ajatella muuta kuin suomalaista miestä elämääni herkuttamaan.

Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha vuonna 2015. Suomi on pilattu. Isänmaamme koskemattomuutta on loukattu. Maamme johdolle nauretaan maailmalla. Sieluni itkee.

Tapaus JS :

Itsevaltias työkyvytön, mutta sairaudentunnoton JS antoi mediassa kutsun kaikkeen maailmaan kenen hyvänsä, siis kenen hyvänsä, astella Suomeen !!!! Rajat on auki, papereita ei kysellä. Onko JS:llä munaa kertoa tämä kasvokkain vielä hengissä oleville veteraaneillemme ? Oliko näiden silloisten nuorten komeiden ja hyväsydämisten isänmaallisten miesten elämäntyö turha ? Jumaliste JS, minkä olet mennyt tekemään. Häpeä. Olisiko JS vihdoin aika antaa mediassa kansalle anteeksipyyntö ja ilmoitus vetäytymisestä ja jättää politiikka. Millainen työterveyshuolto ministereillä on ? On se härski. Ilme on tyhjä Kempeleen pojalla - ilman täyttä ymmärrystä tehtyjä tekoja ?

Äänestä

Sairaalaan se pitää viedä.

Äänestä

Pankaaa Sipilä ambulanssiin ja lennettäkää se HORNAN Tuuttiin

Äänestä

Uutinen pääministeriltä ns. luotettavalta taholta

JS luvannut kuulemani mukaan ostaa koko Pohjois-Suomen, ja majoittaa, kouluttaa, sivistyttää loppuelämänsä tätä valtakuntaansa henkilökohtaisesti - pyydettyään eroa ministerin tehtävistä.

Sitä ennen vaadimme rajat kiinni. Nykyiset olennot hoidettakoon luonnollisen poistuman kautta Sipilän johtamien ja omistamien päivä-iltapäivä-vanhushoitokerhojen tahoilta tai muin ulkopoliittisin laillisin keinoin.

Vastuun on halunnut kantaa pääministerimme.

Suomen Johto (JS) antoi kutsun omalla nimellään, mediassa, koko maailmalle. Hän siis ristinsä myös kantakoon omassatunnossaan ja yöunissaan - koko loppuelämänsä.

Äänestä

Kuuntelin tv-keskustelua kun tänne tulijoilta ns pakolaisilta kysyttiin, mitä haluaisi
tehdä täällä, yksi naisihminen sanoi olevansa halukas olemaan kotiäiti ja hoitavansa
lapsensa kotona.
Kukapa ei mielellään olisi jos olisi varaa siihen. Harvalla kantaväestön äidillä siihen on varaa ja moni on yksinhuoltaja vuokrineen tai asuntolainoineen, on pakko tehdä
työtä elantonsa eteen.
Kantaväestöä kohtaan on rasistista että toisille on kaikki ilmaista, voivat tehdä mitä
haluavat.
Jo lapset kyselevät miksi äitini ei voi olla kotona kun joudun olemaan monta tuntia
koulun jälkeen yksin ja se on ikävää.
Tasan ei käy onenlahjat.

Äänestä

Olisi muitakin oikeuteen vietäviä: Antti Rinne naama punaisena toivotti kaikki
apuatarvitsevat Suomeen, esiintyi reteesti televisiossa.
Nyt palkka ja omaisuus apuatarvitseville, ei voi toisten puolesta toivottaa tervetulleeksi, on vastattava sanoistaan.
SANOISTAAN VASTUUSEEN !
Ovat oikein isänmaanpettureita, kun omassa massa alamäki, siihen ei tarvita lisää
elättejä.
Asia tutkittava perinpohjaisesti.

Äänestä
  • Katselin ennen eduskuntavaaleja ehdokkaita, ja Stubb toivoi ja kertoi Suomen tarvitsevan maahanmuuttajia . Valitettavasti en muista mitä Sipilä asiasta sanoi, mutta Antti Rinne sanoi että Suomen pitää ensin työllistää Suomalaiset työttömät. Täällä on jo aiemmin kirjoitettu siitä miten, Katainen ja Vanhanen on väittänyt Suomen tarvitsevan jopa 1800 000 maahanmuuttajaa. Jotain sen suuntaista muistan itsekkin kuulleeni Kataisen suusta.

    Äänestä

Nyt on Rinteen takki kääntynyt toivotti kaikki apuatarvitsevat tervetulleeksi Suomeen, on näköjään itsekin lähtenyt mukaan maahanmuuttobisnekseen.
Näin se takki kääntyy nopeasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Paavoväyriäinen kirjoitti:

Pääministerin valta ei riitä määräämään ambulanssilentoa kuljettamaan ministeriä hutsuineen ilman vakavaa syytä. Yrittäjä ystävien kokoontuminen ei ole sellainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu