Ranska on ollut EU:n terroristisin ja rosvomaa

Sillä on viimesodasta jäänyt trauma, antautuessaa natsi Saksalle ehdoitta ja hävitessään sisällisosdan siirtomaa Algerialle.

Nytkin huutaa EU:n jäsenmaita heti avuksi, pikku rähinässä, kuin Suomi 1918 tukeutuessa Saksaan ja Mannerheimin kautta osin keisarin ja Kerenskin armeijaan ?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ranska toimii niin, että sen puuhiin ei saa EU:kaan puuttua, mutta jos tarvitsee apua niin heti annettava.
Aikanaan Venä halusi jatkaa ydinkoe kieltosopimusta, niin Ranska ja Yhdysvallat kiirehti niitä suorittamaan ja useita !!??

KRP:n hakkereille tiedoksi !
(Pomminne räjähti kuntosaliin johtavassa kulmassa, muistatteko? )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

Sillä on viimesodasta jäänyt trauma, antautuessaa natsi Saksalle ehdoitta ja hävitessään sisällisosdan siirtomaa Algerialle.

Nytkin huutaa EU:n jäsenmaita heti avuksi, pikku rähinässä, kuin Suomi 1918 tukeutuessa Saksaan ja Mannerheimin kautta osin keisarin ja Kerenskin armeijaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu