Pitkäkarvainen vai lyhytkarvainen venäjäntoy?

Siinä pulma, että kumpi. Molemmat tyylikkäitä, mutta kumpaa lähtisi tavoittelemaan, onko noissa jotain eroa?
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pitkäkarvanen ku siinä nyt ei juuri hommaa ole pitää siistinä... Ja pienenä koirana sille ei oo haitaksi hieman pidempi turkki pakkasilla... Toki mitä tulee ulkonäköön niin sileäkarvaset enempi ulkonäöltä mun makuun. Mutta ulkonäkö mulla ei tässä rodussa varmaankaan niin paljo painaisi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumpikoira kirjoitti:

Siinä pulma, että kumpi. Molemmat tyylikkäitä, mutta kumpaa lähtisi tavoittelemaan, onko noissa jotain eroa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu