Poistuvat bussilinjat

Mitkä bussilinjat lakkautetaan JOS ratikka tulee?
1387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaikki paitsi Hervantaan menevät.

Äänestä

Kaikki ratikkalinjan suuntaiset linjat lopetetaan. Muut menevät ainoastaan lähimpään kohtaan ratikkalinjan varteen, jossa on vaihdettava ratikkaan. Sama juttu sitten toisessa päässä.

Äänestä

Vaihdot kauppakassien ja mukuloiden kanssa sateessa kirvoittaa monta kiitosta ja ylistystä kaupungin päättäjille.

Äänestä

Hinnatonjonostetturatikkaasilmälläpitäen. Varsinkin kertamaksu.

Äänestä
  • Vuodelta 1986 hintamerkinnät Liikennelaitosta Tampereella koskien olki 20 senttiäturvallisesti suuntaansa. Janyt tiesmitä 4 Euroa suuntans. Jakaikkidösatihantäys.

    Äänestä

Eikunsiis Ne yrittää väkertää Ratikkaa kertamaksuihmisten kustannuksella.

Äänestä
  • Jos vuodesta 1987 on liikennelaitosnostanut hintojaan ja yhä suunnittelee viisinkertaisiksi. Tämäjätkämenee bopikottiin ja jos muut yhänysvääniin oma häpeä.

    Äänestä

  • Siisihanoikeesti ja tämä ei ole Orson Wellesiä. Saakurin liikennelaitos on nostamassa maksuja viisinkertaiseksi.

    Äänestä

  • Ufojen hinnannousu. Mitänehullut suunnittelee viiteen Euroon >Ufojen maihinnosuukaan ei maksaisi niin paljon.

    Äänestä

Yritetäänratikkaa

Äänestä

Kaikki muut paitsi etelästä tulevat. Sekä idästä että lännestä tulevat ihmiset vaihtavat ratikkaan. Tietenkään ne eivät vaihda joilla on oma auto tai jotka tämän seurauksena ostavat oman auton. Hoplaa !

Äänestä

Ratikka koetetaan saada edes näyttämään kannattavalta. Siksi nähdään aikanaan keinoja, joilla yritetään pakottaa ihmisiä käyttämään ratikkaa. Vaihtoehtoisia linjoja varmasti poistetaan. Yksityiset liikennöitsijät tulevat ensimmäisenä ja eniten menettämään ratikkajärjestelyissä. Pysyväksi tulee jäämään ratikan vuoksi syntyvä vaihtorumba. Kyllä! Pakkasessa seisoskelua!!!

Äänestä

Kaikki bussilinjat lopetetaan koska ei ole varaa muuhun kuin ratikkaan!
Pelkkä rakentaminen vie 2-3 mrd euroa ja käyttökustannukset ovat 700 me vuodessa.
Terveydenhoito ja sosiaalitoimi annetaan yksityisille firmoille, maahanmuuttajia kyllä asutetaan ja elätetään vielä enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PeeJiiPee kirjoitti:

Mitkä bussilinjat lakkautetaan JOS ratikka tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu