Fenno päästettiin karkaamaan

459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nu blir det panik i Sverige igen,där är han mycket "känd " och de är rädda för honom.

Äänestä

Aijaijai, se voi olla matkalla Närpiöön tai Kauniaisiin.

Äänestä
  • Inte har han mördat här I Finland,han trivs bättre i Sverige.Han heter visst Bergenström nu.

    Äänestä

Fenno nimeltään OnSeSellainen raportoi fennoista näin: "Fenno päästettiin karkaamaan / Vankilan suljetulta."

On se sellainen raportoiva fenno. Fennoja on noin viisi miljoonaa, joista riittää näitä OnSeSellainen-fennojakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnSeSellainen kirjoitti:

Vankilan suljetulta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448257823579.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu