Ei muistanut tyttö kilistellä avaimia. Poliisin mukaan se on tehokas keino ajaa hyökkääjät pois. Iltalehti uutisoidessaan asiasta jätti tehokkaasti pois ulkomaalaisuustaustan, ihan niin kuin joku kuvittelisi sen jotain muuta olevan:
Kempeleessä Sipilän kunniakansalaiset ehti ensin...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201511240100006_uu.shtml
Iltasanomat paljastaa vähän enemmän:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448331557423.html
siellä nyt sitten 14v. lapsi sai kokea kulttuurin rikastumista, ei varmaan palaa elämä koskaan enää ennalleen. Mitä tekee päämisnisteri jonka pitäisi lapsia suojella? Huutaa suu auki maailmalle "Meillä on tilaa, voisin kempeleen kotiinikin muutaman ottaa", mitä tekee sisäministeri Orpo? Vaahtoaa rasistisista suomalaisista jotka pitää saada kiinni ja linnaan, toisin kuin raiskaajat joita taatusti taas ymmärretään keppostelusta niin että tuskin edes ehdonalaista tulee.
Millainen on olo tuolla lapsella, hänen lähipiirillään, muilla lapsilla tuolla? Taatusti paska. Millainen on olo meidän ministereillä?
Koska Päivärinteellä raiskataan 1. lestatyttö?
Aikanäyttää
1
211
Vastaukset
- valheenjäljet
Kunnanjohtaja valehteli väliaikaisesta hätämajoitusyksiköstä Jouluun saakka ja Migri on vahvistanut pysyvän raiskauskeskuksen ns. Vok, sijoittamisen Päivärinteelle. Saitte ikuisen rieran Muhokselle.
Toki lasten raiskaukset on arkipäivää lestoilla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905393
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1334682Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702124- 971766
- 991627
- 2571517
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021