Mua jännittää ensimmäinen yhdytäkerta enkä varmaan sen takia pysty kiihottumaan sataprosenttisesti. Sen takia en myöskään kostu, eikä jätkä pääse sisälleni. Liukkarista ois varmaan apua, mut onko mitään "luonnollista" keinoa purkaa jännitystä ja saada penis helposti sisälle?
Eka kerta jännittää enkä kiihotu
5
243
Vastaukset
- varmaankin
Jännittäminen ei yleensä estä kiihottumista joten huolesi lienee aiheeton.
Kaikkein luonnollisin ja yleensä tehokas keino on puhuminen. Puhu jätkäsi kanssa jännittämisestä (ja pelkäämisestä) niin paljon, että asiasta puhuminen kyllästyttää.
Toinen jännitystä lievittävä keino on muutama hyvä orkku ennen yhdyntää. Jos mies ei osaa hoitaa asiaa niin on syytä vaihtaa. Miehen pitää opetella esileikki jos ei vielä osaa.
Pieni määrä alkoholia helpottaa yleenä jännitystä.
Eka kerralla ei tarvitse onnistua, harjoittelu on tosi kivaa. Seksi ei ole tekninen suoritus joka pitää onnistua heti ensimmäisellä yrityksellä. - uxzu
Ei kannata ladata jännitteitä ennakkoon. Seksi on paras asia, mitä kaksi ihmistä voivat tehdä yhdessä. Puhu poikakaverisi kanssa hieman ennakkoon ja anna virran viedä. Liukkaria peliin - noin niin kuin varmuuden vuoksi, - ja sitten eikun nautinnon syövereihin.... panemalla asiat paranevat.
- Eiaihettaseksiinvielä
Pään sisältö ei taida antaa vielä aihetta ensimmäisenn yhdyntäkertaan, koska noin jännittää. Kun olet valmis oikeasti, ei sua jännitä noin paljon.
Jos joku upea täysi-ikäinen leveälanteinen neitsyt haluaa opetusta seksin saloihin,niin ota yhteyttä treffit sivun kautta
- ukkkkoooo
Mulla on omakohtainen kokemus "suorittajaportaan" näkökulmasta: Pieni tyttö minuun nähden halusi ekakerran. Lämmittelyä illasta aamuun, viideltä aloitin suuseksin antamisen, samalla sai sylkeä liukasteeksi. Sisäänpainaminen kesti pitkään
ja joutui tosissaan pitämään hartioista kiinni väistävää tyttöä. Hetken päästä jo tuntui normaalilta tytön rentoutuessa ja sai jatkaa kohtuullisen kierroksen.
-Ehkä oli jotain paineita neitsyydestä, kun seuraavaksi oli julistanut kavereille tapahtuneesta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1248236Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4317388SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2145634Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en834547Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1034428Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104132Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p62916Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680