Pirjo Pönni syyllistää raiskauksista suomalaisia

Ulosmaasta

12

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tekojakaivataan

      Sebastian Tynkkynen
      9 t · Oulu ·

      Lähetin juuri äskeisen sähköpostiviestin maamme pääministerille.

      --
      "Arvoisa Juha Sipilä.

      Kerroitte pääministerinä 5.9. antavanne Kempeleen asuntonne turvapaikanhakijoille vuodenvaihteessa. Tekonne seurauksena Euroopan johtajien ja suurimpien lehtien saattelemana maanosamme ulkopuolella Suomesta puhuttiin turvapaikanhakijoille otollisena kohteena, jossa pääministerikin avaa ovensa heille.

      Sillä oli vakavia seurauksia. Lähi-idässä ja Pohjois-Afrikassa ihmissalakuljettivat markkinoivat maatamme lausunnoillanne. Suomen kantokyky ei kestä enää elintasosurffaajia, jotka ovat tulleet useiden turvallisten maiden läpi päästäkseen juuri Suomeen.

      Kansalaisemme ovat kohdanneet väkivaltaa, ryöstelyä ja turvattomuutta. Luottamusyhteiskuntamme on tuhoutumassa pala palalta, kun vuosikymmeniä jatkunut toisiin luottamisemme ja hyväuskoisuutemme valjastetaan näiden maahantulijoiden vääriin tarkoitusperiin. 23.11. on jälleen yksi niistä päivistä, kun Suomi suree tämän kansainvaelluksen karvaita hedelmiä.

      Kotikunnassanne Kempeleessä ulkomaalaiset kävivät käsiksi vasta murrosikäiseen lapseen, ja raiskasivat hänet. Se varmasti pysäyttti teidät. Uskon, että kempeleläiset ymmärtävät tilanteen vakavuuden, eivätkä halua alueelleen lisää ihmisiä, joiden sopeutumisedellytykset ovat huonot - siitäkin huolimatta, että olette ilmoittaneet ottavanne Kempeleeseen heitä lisää kodillisen verran.

      Olette sanoneet, että tuomitsette teon. Mutta se ei varmasti montaa ihmistä tällä hetkellä lämmitä, eikä auta itse tilannetta. Pyytäisin teiltä valtiomiesmäistä tekoa. Pyytäisin, että kannatte vastuun siitä, että teidän vuoksenne Suomesta on oltu tekemässä turvapaikanhakijamagneettia. Te voitte nyt astua esiin, ja ilmoittaa, että turvapaikanhakijat eivät ole tervetulleita teille ja perutte aikaisemman lupauksenne antaa heille kotinne.

      Sen jälkeen viesti siitä, että kantokykymme ja mittamme on täysi, kiirii myös lähtöalueille."

    • juupajuupajuupa

      Tämän kansa tiesi jo ennalta...Kun tuodaan nuoria miehiä kulttuureista joissa ei kunnioiteta naisia tänne Suomeen vetelehtimään kaduille, niin tietäähän sen miten yksin kulkeville koululaistytöille käy....

    • kokoerohuomattava
      • kulttuuria-avustettava

        Itse pönnihän siina videolla peruukkipäässä kotouttaa 27 ;ttä matua aamupäivän aikana,ja iltavuorossa on 50 uutta kotoutettavaa.kyllä pönnillä nyt touhua pisaa niin mahamakkarat senkun hötkyy.


    • tuttuahöpin

      Poliisi: Noin 10 turvapaikanhakijaa epäiltynä raiskauksesta tänä vuonna

      Perjantai 27.11.2015 klo 13.46 (päivitetty klo 14.21)

      Poliisin tietoon on tullut tänä vuonna kymmenkunta raiskausjuttua, jossa epäiltynä on turvapaikanhakija, kerrotaan Poliisihallituksesta.

      Poliisihallitus muutti tämän kuun alussa järjestelmiään niin, että tieto epäillyn taustasta turvapaikanhakijana liitetään rikosilmoitukseen. Turvapaikanhakijoihin liittyvää rikollisuutta on tarkoitus avata tarkemmin seuraavassa osavuosikatsauksessa, joka ilmestyy tammikuun loppupuolella.

      Tällä viikolla on tullut ilmi kaksi erillistä raiskausepäilyä, joissa uhrina on ollut 14-vuotias tyttö. Toisesta epäillään turvapaikanhakijaa. Poliisin mukaan myös toisessa epäilty on ulkomaalaistaustainen. Poliisi ei ole kuitenkaan vahvistanut median tietoja, joiden mukaan hänkin olisi turvapaikanhakija.
      STT

    • oikeusvaltio
    • mnbhgy6
    • vieläkömuuta

      https://youtu.be/GwogfoXnbYY

      45 minuuttia -ohjelma yhdeksän vuoden takaa: Miksi ulkomaalaisrikollisia ei karkoteta? (Video)

      Kysymys on edelleen sama. Videon pituus on 8:28.

      06.12.2015 19:10, 4077 lukukertaa

      InstaCasino antaa uusille pelaajilleen huimat edut. Tarkista tästä!

      Miksi ulkomaalaisia raiskaajia ja ryöstäjiä ei karkoteta?

      MTV:n ohjelmasta 45 minuuttia lyhennettynä julkaistu video on ladattu YouTubeen jo 7. syyskuuta, 2006. Kysymys on täsmälleen sama, kuin yhdeksän vuotta sitten.

    • Riipuyjoristillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      105
      7527
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      239
      7421
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5143
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4829
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      47
      4583
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      88
      4277
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4090
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1802
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1589
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      256
      1452
    Aihe