Osaako joku sanoa, miten suuren osan täytyy oireilla homeista (ja osan sairastua vakavasti) ammatillisessa oppilaitoksessa, että oikeasti asialle aletaan tehdä jotain ja ihme hyssyttely loppuu?
Tutkimuksia on tehty, mutta taas vastuuhenkilöt ovat pesseet kätensä asiasta, kun nyt on hienosti uudella tutkimuksella mitattu aivan eri tuloksia, eikä koulussa ole hometta enää "turvallista" määrää enempää. Kyllä on aspergillukset varmaan kävelleet omin jaloin ulos rakennuksesta... Joopajoo. Sairastajien määrä on ihan ennallaan ja käytännön ratkaisut ontuvat pahemman kerran, kun joillekin (heille, jotka ovat sairastuneet pahasti) yritetään kehitellä toisia työskentelytiloja.
Ihme touhua.
Tsädämmm
3
93
Vastaukset
- sota.on.alkanu.mikrobeil
Koko systeemi on ihan perzeeztä.
- reksille.tietoa
Koulut pystyisivät vuokraamaan tällaisia laitteita. Nytkö tehdään jako, että homeita sietävät työskentelevät homeisissa tiloissa ja oireilevat siirretään muualle?
http://genano.fi/kayttokohteet/sisailmaongelmat/ - Kuinka_moni_vaan
Kokemukseni mukaan ei ole väliä, vaikka suurin osa oireilisi. Vakavasti sairastuneet vaihtavat paikkaa tai joutuvat sairaseläkkeelle ja opetus homekoulussa jatkuu. Joitain kosmeettisia korjuksia voidaan tehdä ja se siitä. Eli ihan sama moniko oireilee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348