Miksi ylläpito ei toimi?

Olen laittanut viestiä, että tuo PAKKO RUOTSI -spämmääjä on poistettava keskustelua häiritsemästä, mutta mitään ei tapahdu.

Siksi tuleekin mieleeni, tuleeko nämä spämmäykset ylläpidolta? Ei kai niitä voi muuten tulla mihin vuorokauden aikaan tahansa jatkuvalla syötöllä ja kun tähän ei puututa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ylläpito ei tällä palstalla ole toiminut koskaan, jos jostain syystä jotain tekevät. Se tapahtuu niin pitkällä viiveellä, että se on aivan merkityksetöntä, siksi tuo älykääpiö jatkaa hölmöilyjään noilla spämmeillä.

Äänestä
  • Ei mua muuten haittais, mutta kun menee viimeinenkin maku tällä palstalla kirjoitella. Kuitenkin persuissakin on ihan hyviä tyyppejä, jotka aidosti ovat huolissaan tästä menosta.

    Pakkoruotsi toki pitäisi ottaa pois ja tilalle vapaa kielivalinta. En ymmärrä, miksi ne ei saa eduskunnassa tätäkään asiaa hoidettua.

    Äänestä

Lainaten hallituspalstalta:

"Kai ymmärsit kuitenkin ilmoittaa kyseisestä mielisairaasta massapostittajasta ilmianna kohdan kautta, muulla tavalla näitä palstoja ei saa mitenkään edes auttavasti asialliseen kuntoon. Se tiedetään, että suomi24:ssä on maan kaikista foorumeista ja keskustelupalstoista huonoin moderointi, heillä ei ole varaa moderoijiin, muutama moderoija ja 2000 palstaa, silti ne aikovat kouluttaa moderoijia, mikä on lähinnä huvittavaa. Roskalehtiähän tuo suomi24:nkin nykyisin omistava Aller tuottaa.

"Aller Media alkaa kouluttaa moderoijia"

http://keskustelu.suomi24.fi/t/13955344/kukahan-kaheli-on-tamaquotpakko-ruotsiquot

Äänestä
  • Ymmärsin ilmoittaa ja ainakin viisi eri kertaa. Joka kerran laitoin vielä asialliset perustelut.

    Äänestä

Kerrotaan nyt sinullekin, moderaattorit eivät juuri koskaan lue näitä palstoja, vaan tulevat paikalle tarkistamaan viestin kun siitä on ilmoitettu joka viestin alalaidassa olevan "ilmianna" kohdan kautta.

Moderoinnista ja sen sellaisesta keskustelulla ylläpidolla on ihan oma palsta jota se joskus lukeekin.

"Tällä palstalla Suomi24 kohtaa käyttäjän. Suomi24 kertoo uudistuksista, käyttökatkoista sekä muista tiedotettavista asioista. Käyttäjä voi puolestaan tehdä palstaehdotuksia, antaa yleisiä kehitysideoita sekä pyytää apua pulmatilanteisiin."

http://keskustelu.suomi24.fi/suomi24

Näillä muilla palstoilla moderaattoreiden huutelu on aivan turhaa

Muutama vuosi sitten suomi24:llä oli 19 työntekijää joista osa oli palkkamoderaattoreita, sitten työntekijämäärää vähennettiin ja se on enään 13 henkilöä, moderaattorit saivat mennä suurelta osin, tuloksena tämä älyttömän hidas moderointi. Aiemmin käytivät jotain ohjelmallistakin poistovälinettä, mutta se kun siivosi asiaviestitkin pois kun vain joku häirikkö niistä sai päähänsä ilmoitella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pois.Pakko.Ruotsi kirjoitti:

Olen laittanut viestiä, että tuo PAKKO RUOTSI -spämmääjä on poistettava keskustelua häiritsemästä, mutta mitään ei tapahdu.

Siksi tuleekin mieleeni, tuleeko nämä spämmäykset ylläpidolta? Ei kai niitä voi muuten tulla mihin vuorokauden aikaan tahansa jatkuvalla syötöllä ja kun tähän ei puututa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu