Nykyinen sony vahvari on niin vanha kai etten osaa sitä oikein käyttää tai sitten siinä on jotain vikaa.. Kai sitä vois ostaa uudenkin, olisi kiva saada äänet tv:ltäkin kaiuttimille ja tv:ssä on Digitaalinen koaksiaaliulostulo, tv kun vaihdoin toiseen niin eipä onnistunutkaan äänien saaminen enää vahvarin kautta, edellisessä ne sai optisenkaapelin kanssa.
Wifi ominaisuudella voisi olla jotain jännää käyttöä, kattelin että sellaisia löytyy edullisemmistakin viritinvahvareista.
Samantien kun kysellään niin mikä olisi paras tapa saada tietokoneelta äänet vahvarille?
Kajareina mulla on wharfedale diamond 10.2 9 keskikajari
Suosittele edukas laite 300-400 hintaluokkaan
elisanhifit
2
104
Vastaukset
- ehkäpä_tästä
Tuossa hintaluokassa katsoisin YAMAHA RX-V479:ää, jossa on WiFi, paljon HDMI-tuloja, optisia ja koaksiaalisia tuloja, nettiradio, ja sitä voi ohjata kotiverkossa myös tabletilla, tietokoneella tai kännykällä, ym. ym. ja maksaa 360-370 euroa kaupasta riippuen.
- postimyynnissä
Näyttää olevan monessa kaupassa n. 480 euroa. Tuo satasta halvempi hinta on postimyynnistä ja on edullinen. Eli Googlella etsimään sopivia kauppoja (tai tinkaamaan kauppaan). Jos noutopiste on lähellä, voi säästää postikulutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä372929- 622304
- 1732285
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331988- 141340
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411336Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221333- 101214
- 111194
- 221191