KTP:n toverit - tulkaa mukaan keskusteluun

sitoutumaton_toveri

Lainaus tuntemattoman toverin kirjoituksesta SKP:n palstalta:
"KTP:n ja STP:n palstat ovat hiljaisia. Tulisitte SKP:n palstalle kirjoittelemaan. Samoista asioista kirjoitellaan. Samalla voi testata senkin, onko erimielisyyksiä ja kuinka vakavia.
Luulen ettei ole. Eikä täällä tarvitse omata tiedemiehen tietoja. Käytännön politiikka ja välistä teoreettiset viestiketjut eikä muuta. No, oikeistolaisia tahallisia häirintäkirjoituksia täytyy riipoa. On pakko. "

Tähän saattaa hyvin yhtyä ja toivottaa niin KTP:läiset kuin STP:n (ja Kommunistien liiton) toveritkin mukaan kantaa ottamaan ja keskustelemaan. Yhdessä äänemme kuuluu voimakkaammin!

6

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kipo

      Tullaan. Parempi tukea sitää foorumia, missä on lukijoita. Keskinäistä vastakkainasettelua ei liene.

    • lenisisiaris

      Yhdessä voimme haukkua persuja mitä takinkääntäjiä ovat ja miten vievät maan tuhoon.

    • paluujuurille

      Nyt tarvitaan internationalistista näkemystä tukemaan Donbassin tovereita ja suomalaisia vapaustaistelijoita siellä. He eivät ole terroristeja kuten vihjaillaan, ja heidän on voitava palata Suomeen turvallisesti ilman pelkoa joutua kaltereiden taakse loppuiäkseen. EU levittää juurettoman kosmopolitismin ideologiaa, meidän on vastapainona sille seistävä horjumatta terveen luokkakantaisen ja imperialisminvastaiseen solidaarisuuten perustuvan aidon internationalismin aatteen takana.

    • KTP:n toverit.
      SKP:n palstalla käydään yhä laajempaa väittelyä maailman ja Suomen asioista. Teoreettisista ja poliittisista kysymyksistä. Teidän keskuudessa on teoreetikkoja, pitkäaikaista kokemusta puoluetyöstä ja talousasiantuntemusta. Tulkaa mukaan ja tuokaa mukana tietotaitoa. Viesteissä saa tuoda KTP:n näkemyksiä ktpläisinä esille. Se on jopa suotavaa, jotta lukijat näkisivät KTP:n kannan. Puolueohjelmien ja ajankohtaisten kannanottojen perusteella eroa ei ole.
      SKP:n palsta on erityisesti kommunistien näkemysten palsta. Meidän kaikkien marxilaisten tulisi tehdä sellaisia toimia että voisimme puhaltaa yhteen hiileen, yhtenäisyyden eteen ja edistää työväenluokan pyrkimyksiä.
      Olemme lähellä yhtenäisyyttä ei pelkästään sanoissa vaan myös teoissa.

      tv s.partacus

    • Ai_ihanko_oikeasti

      Suomessa elää vielä kommareita?
      Kannattaisi anoa jo pääsyä jonnekkin maailmanperintökohteiden joukkoon ennenkuin koko joukkoukkoutuu...

      • uusi.vuosi.parempi

        Persut menköön nuolemaan isätimon sinapilla maustettua peppua. Aivovammaisille on mediassa omat sivustot.

        Kommunistit tulevat järjestämään rivinsä yhtenäiseksi. Vaikka kuinka kuumana käy tilanne rosvohallituksen toimissa, tärkein seikka on kommunistien palaaminen yhteisen järjestön uomaan. Puoluekeskustelua, ajankohtaiskeskustelua, väittelyä aatteellisista ja poliittista kysymyksistä käydään aina puolueen sisällä ja tulee käydäkin sosialismin suuntauksen perustuksella. Sellaista ideaalista kaikkitietävyyttä ei tule asettaa tavoitteeksi, koska se on mahdottomuus. Tärkein on osoittaa työväenluokalle että kommunistit mahtuvat samaan puolueeseen ja puolustavat sen etuja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8880
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6197
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      76
      924
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe