Te ,jotka olette ikäkuulon takia aloittaneet kuulokojeen käytön viimeisen 5 VUODEN AIKANA,KERTOKAAPA KOKEMUKSIA.mikä merkki/malli on ollut miellyttävin käyttää ja mistä Turussa olette hankinut laitteen jne.
Jokainen on tietysti yksilö,ymmärrän sen.Oma kuuloni on ollut jo muutaman vuoden ollut alentunut,jolloin joudun sanomaan vaimolle,että sanoppa se uudestaan-olen urheileva 74v.Vaimo kyllä kuulee kaikki minun puheeni.
Hyvä kuulolaite,mistä?
4
819
Vastaukset
- Korvalääkärillevaan
Olisi viisainta mennä tutkimuksiin minkälainen kuulonalenema on ja sitä kautta ne kuulokojeet sitten järjestyy jokaiselle sopiva malli.
- KysyKuulosta
Kannattaa ehkä ensin kokeilla julkisen puolen kojeita, sitten vertailla yksityispuolen eri merkkejä. Vain vertailemalla tiedät.
Jos et halua jonottaa, ja olet valmis maksamaan palvelusta ja valinnanvarasta, niin varaa aika yksityiseen liikkeeseen. Monet niistä myy useampaa merkkiä, joten pyydät rohkeasti saada vertailla niitä. Jokin kustannus siinä voi olla, "omariski" kun käyttää kuulontutkijan aikaa enemmän eri malleja kokeillessa. Mutta jos maksaa 2000/laite niin se kyllä kannattaa.
Mieti myös, missä tilanteissa käytät kojetta, eli miten paljon tekniikkahienouksia tarvitset, millainen puhelin sinulla on, mitä harrastuksia, paljonko haluat itse säätää kuuntelua ym. Silloin sinulle löytyy paras henkilökohtainen ratkaisu. Onnea. - Puolikuuro
TYKSIN kuulohuoltoon. Sieltä saat ilmaiseksi asialliset kuulolaitteet.
- Siitä_se_alkaa
Lääkärin lähetteellä tutkimuksiin jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637