Näin Iisalmen Sanomat 27.11.2015. Kuka omistaa Kivirannan ko. teollisuushallin?? Toivottavasti joku joka ei anna tilojaan matuille.
VOK KIVIRANNALLE ??? EIIIIIIIII !!!!!!!!
me2stus
6154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
....ja viime päivien uutisiin vedoten, vastuutonta ois kun kangaslammin koulun ala-asteen (AMK:n tiloissa evakossa) ja ammattikorkeen opiskelijat vieressä.... Aikamoista riskinottoa. Mitähän vanhemmat mieltä lasten/nuorten koulumatkojen turvallisuudesta?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112720736264_uu.shtml "Muslimimies raiskasi naisen kahdesti ja rukoili välillä".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112620733415_uu.shtml "Poliisi otti kiinni kaksi teinityttöä seurannutta turvapaikanhakijaa". Näitä tapauksia alkaa tulemaan sitten Iisalmeen kun naisia alentavasta kulttuurista tulevat muslimit alkavat ahdistelemaan paikallisia tyttöjä
Muistakaa että jos näette ahdistelua, olkootpa se turvapaikanhakijan toimesta tai kantasuomalaisen, niin siihen pitää puuttua. Ei saa jäädä vierestä seuraamaan jos toisella on hätä. Vähintä mitä voi tehdä on soittaa 112.
Kadut ja lenkkipolut jo hiljenny, tai ainaskin kaksin ihmiset liikkuvat ulkona illalla. Mitenköhän ens kesänä, kun teinit kulkevat pikkuvaatteissa ja pikkupäissään kesäiltana.
Voiha siihen yhtyä vaikka kimppaan
Iisalmen matuilla on JO lapsivaimot mukana.. Vaikka täällä tapahtuisi mitä matujen rikoksia niin "mappi Ö:hön" menevät, eli "virallisen" kannan mukaan "ei mitään ole tapahtunut". Koska JOS tapaukset tulisivat ilmi, "huonoa" mainosta Lappalaisen firman "asiakkaista"..