järjestyksessä, Putin vain kauppasopimuksesta antoi 2 miljardia rahaa ja ilmaista kaasua, hätäapuna. Olis EU:kin tehnyt samoin, olihan kauppasopimus vielä auki pöydällä, mutta tuettiin vain Obaman alullepanemaa ja tunnustamaa kapinaa.
Lännen miljardit on myt valuneet Porohenkon aloittamaan sotaan, jota lännen trollit yrittää peitellä !
EU ei antanut Ukrainalaisten päättää, perustuslain
Abrahamm
3
112
Vastaukset
- Abrahamm
Geosgiassa samajuttu, länsi ei antaisi heidän itse valita, onneksi Venäjä suojeli ystävämielisiään.
Yhdysvallat ja Eu oli hajottamassa Jukoslaviaakin ja nyt pikotusta maasta tulee pakolaisia kymmenintuhansin, jo Saksassakin !!! - Abrahamm
Auttajia meilläkään ei muisteta, kun vielä kunigasmielisetkin mene demokratian edelle. !
- Abrahamm
Eu ei noudata ja tue kansaivälisiä oikeuksia, Ukrainalaisten toiveissa ja Turkin hävittäjän ampumisessa, vaikka itse heti sormellaan osoittamassa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541718- 171653
- 821403
- 1741386
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3071337- 201288
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98985Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33933- 349854