IK jyrää Haavistossa

Ei näytä enää Suomesta Ilmajokisille junnuille löytyvän edes kunnon haastajia samanikäluokan painijoista,sen verran vakuuttavaa meno on ollut koko päivän Haavistossa.
13263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ne Ilmajoen junnut ja pojat painii aina kotikisoissa sarjaa alempana. Kun kisataan
muualla painoluokka on vähintään yhtä ylempi. Mistähän mahtaa johtua.

Äänestä

On ne puolaiset vaan kovia....

Äänestä
  • paini on Ilmajokisten oma laji,siinä on muitten turha pyristellä,vaikka oltais kuinka lahjakkaita nuorempana,niin lopuksi IK:n pojat menee ohi,niin se vaan on.

    Äänestä

  • tyoioh0ijm0i kirjoitti:

    paini on Ilmajokisten oma laji,siinä on muitten turha pyristellä,vaikka oltais kuinka lahjakkaita nuorempana,niin lopuksi IK:n pojat menee ohi,niin se vaan on.

    On se omakehu aina ihailtava piirre ihmisissä. ja kenenkä ohi on menty? heitä edes yksi nimi jos pystyt.

    Äänestä

Onnea Ilmajoki

Äänestä

Lipasti olympiakarsintoihin. Ainakin yhteen on näyttöpaikan ansainnu!

Äänestä
  • Hieno homma, mutta ei tarvitse muita dissata kuitenkaan, eihän?

    "paini on Ilmajokisten oma laji,siinä on muitten turha pyristellä,vaikka oltais kuinka lahjakkaita nuorempana,niin lopuksi IK:n pojat menee ohi,niin se vaan on"

    Kun menestyy on tosi rumaa aliarvostaa muita, saattaa kapsahtaa omille nilkoille...Se karman laki nääs..välillä joku pärjää ja välillä taas joku toinen, kukaan ei ole ikuisesti huipulla, eikä pohjalla...

    Äänestä

Samaa mieltä! IK:n pojat jyrää!

Haavistossa toisen vähän eri tavalla kiinnostavan esityksen tarjos kanssa hietaniemi. Eikö se olis jo aika ottaa vanha mies pois maajoukkueesta kun ei enää riitä kunto painimiseen, ja hakea nuorempaa verta tilalle! Vaikkapa Juho Pahikainen? Kuulemma on jo nykyään tiukka vastustaja Hietaniemelle eikä ole voittokaan ollu kaukana... Intensiivisellä harjoitusjaksolla mun mielestä Riiossa on jopa varma mitali Pahikaiselle, tai ainaki varmempi mitä Hietaniemelle!

Äänestä
  • Olen samoilla linjoilla! Kyllähän se olisi jo sukupolvenvaihdos paikallaan tuolla Ramin sarjassa, ja kun tähän vielä lisätään se fakta että pahikaisella on vitusti isompi muna, niin alkaa ihmetyttämään miksi liiton johdossa ollaan näin sokeita selkeille tosiasioille??!! Jos Riiossa tosissaan halutaan nähdä tulosta niin laittakaa jo hyvänen aika pahikainen karsintoihin!! Ristus!

    Äänestä

  • No haloota. En nyt vaihtaisi kokematonta teinipoikaa Ramin kaltaiseen sisupussiin ja taistelijaan. kukas sen Opaikan muuten hankki????? JP voi olla tulevaisuuden nimi mutta en usko sitäkään.

    Äänestä

Lipastolla ei mitään asiaa olympiakarsintoihin vielä, 4vuoren päästä vasta, jos silloinkaan.

Äänestä
  • Kyllä Suomen paras painija on paikan ok-karsintoihin ansainnut.

    Äänestä

  • selitä tämä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


orkprikiobk0i kirjoitti:

Ei näytä enää Suomesta Ilmajokisille junnuille löytyvän edes kunnon haastajia samanikäluokan painijoista,sen verran vakuuttavaa meno on ollut koko päivän Haavistossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu