Netissä olleista kuvista päätellen noin 30 vuotias mies kyseessä joka tekeytyy 1.1.1998 syntyneeksi lapseksi.Näin päätelty netissä olleista kuvista jotkaa raiskaaja nyt poistanut.
Nyt olisi oikeustoimen kannalta tehtävä iänmääritys tai viivytettvä asiaa,täysiikäisyys siis 1.1 ,2016.
Alaikäisenä tuomio ollee näennäinen,ehdollista ja mikäli on turvapaikanhakijana pahimmassa tapauksessa saa kansalaisuuden ja raiskaa myös jatkossa.
Mikäli ei asiaa saada hoidettua asiallisesti pelkään että monen Suomalaisen oikeustaju ja usko oikeusjärjestelmään järkkyy!
Raiskaaja on täysiikäinen?
15
163
Vastaukset
- Vain-totuus-kelpaa
Olen antanut jo miljoonan vedon 24.11 että tekijä on täysi-ikäinen ja siinä pysyn.
OIKEUDENMUKAISUUDEN KANNALTA ON VAADITTAVA ETTÄ AFGAANILUOLAN Kehitysmaalainen raaka rikollinen PARTAJOUHI TUTKITAAN HAMPAISTOLTAAN JA IKÄ MÄÄRITETÄÄN.
ON MYÖS SELVITETTÄVÄ ETTÄ NIIN KÄY .
OIKEUDENMUKAISUUDEN ON TOTEUDUTTAVA!!!!!!!!
Paperit on luettava.- Miksi_heleve-
tissä nähtäisiin noin suuri vaiva? Kuula kalloon ja sillä selvä.
- NoSiksi
No, siksi tietysti, että jatkossa tutkitaan kaikkien alaikäisten raiskaajien ikä.
- hirt
Ilman papereita, - todisteita - ei pidä päästää Suomeen tai ainakin on lähetettävä takaisin. Jos he ensimmäisessä puhuttelussa ilmoittavat ikänsä, sehän on hatusta heitettyä!! Kuka sellaista uskoo?
- vuosisadanmatkustaja
Yksi kaverini toimi 1980-luvulla B-junnujalkapallojoukkueen huoltajana. Joukkue oli varsin korkeatasoinen; kaverini kertoi eräästä kansainvälisestä turnauksestakin. Siihen osallistui mm. irakilainen joukkue. Suomalaiset epäilivät heidän kevollisuuttaan b-junnuturnaukseen, irakilaiset vaikuttivat aikuisemmilta. Mentiin niin pitkälle, että suomalaiset vaativat ennen peliä nähdäkseen irakilaisten passit. Ne esitettiin ja niistä ilmeni, että joukkue oli pelikelpoinen.
Niistä ilmeni myös, että kaikki pelaajat olivat syntyneet samana päivänä.
- Täti123
Meidän poliitikkomme ja päättäjämme uskovat...Sinisilmäisyys on suorastaan säälittävää.
- Mitäsittentapahtuu
häntä ei kohdella kuten suomalaista täysi-ikäistä koska saatanak valhettelee ikänsä!! Sallimmeko me tämän? Meillä on laki tasa-arvosta, ja jos se ei toteudu,niin....??????????!!!!!!!!
- PoisRaus
Minä en usko pätkääkään enää tämän maan oikeuslaitokseen. On naivia uskoa viranhaltijoihin joiden pää asiallinen tehtävä tuntuu olevan suojella "rasismilta".
Vai miten kävi ns Tapanilan raiskausjutussa? lakupekat nauraa partaansa kun "tuomio" luettiin.- Jo.isomman.isä
Tämän pelin taustat ovat jo kaukana. Lue jos jaksat ja uskallat: http://markusjansson.blogspot.fi/2015/05/kulttuurimarxismi-mika-se-on-ja-miksi.html Lue myös kommentit ja linkit, niin pelin henki selviää täysin.
Olette kai lukeneet opetushallituksen ohjeet ja keskustelleet opettajien kanssa? Jos ei ole tehonnut, niin sitten uusi keskustelu ilman todistajia. Ei näihin kulttuurimarksilaisiin muu tehoa. Ja vaikka seuraavana päivänä toinen isä / toiset isät pitää samanlaisen keskustelutuokion. Ja seuraavana... Unohtamatta rehtoriakaan.
- sonnittulimaahan
Raiskaajaa on kohdeltava täysikäisenä kun ei voi olla varma alaikäisyydestä täysin. Nämä valehtelevat aina kaikesta muustakin.NYT RAJAT KIINNI SONNEILTA.
- RikollisetPoisSuomesta
Potkita Soini, Stubb (todistettu valehtelijaksi), Sipilä ja Orpa pois Suomesta?
- fdsasdfsadfasd
Jos on valehdellut viranomaisille ikänsä, niin ulos välittömästi. Valehtelijoita ei tänne enempää kaivata.
- OikeusVoittakoon
Tottakai nämä kaikki turvapaikanhakijat ovat kaikki muka alaikäisiä. ei tule tuomioita raiskauksista, jotka ovat heille luonnollista toimintaa. PISTEET OULUN OIKEUDELLE, JOS USKALTAA TUTKIA TÄMÄN " ALAIKÄISEN" TODELLISEN IÄN!
- mIKSI_HELE-
vetissä nähtäisiin moinen tutkimisen vaiva? Kuula kalloon vain ja raato kaatopaikalle. Sillä selvä.
- naarurin.naapuri
Antakaapa linkki raiskarin kuvaan ja nimeen jos tiedossa. Jos on vangittu, niin nimi ainakaan ei ole enää salaisuus. Nimen saanee ainakin käräjäoikeudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33626Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872012Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50826- 47754
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184708Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35692- 35640
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127638