Netissä olleista kuvista päätellen noin 30 vuotias mies kyseessä joka tekeytyy 1.1.1998 syntyneeksi lapseksi.Näin päätelty netissä olleista kuvista jotkaa raiskaaja nyt poistanut.
Nyt olisi oikeustoimen kannalta tehtävä iänmääritys tai viivytettvä asiaa,täysiikäisyys siis 1.1 ,2016.
Alaikäisenä tuomio ollee näennäinen,ehdollista ja mikäli on turvapaikanhakijana pahimmassa tapauksessa saa kansalaisuuden ja raiskaa myös jatkossa.
Mikäli ei asiaa saada hoidettua asiallisesti pelkään että monen Suomalaisen oikeustaju ja usko oikeusjärjestelmään järkkyy!
Raiskaaja on täysiikäinen?
15
218
Vastaukset 15
- Vain-totuus-kelpaa
Olen antanut jo miljoonan vedon 24.11 että tekijä on täysi-ikäinen ja siinä pysyn.
OIKEUDENMUKAISUUDEN KANNALTA ON VAADITTAVA ETTÄ AFGAANILUOLAN Kehitysmaalainen raaka rikollinen PARTAJOUHI TUTKITAAN HAMPAISTOLTAAN JA IKÄ MÄÄRITETÄÄN.
ON MYÖS SELVITETTÄVÄ ETTÄ NIIN KÄY .
OIKEUDENMUKAISUUDEN ON TOTEUDUTTAVA!!!!!!!!
Paperit on luettava.- Miksi_heleve-
tissä nähtäisiin noin suuri vaiva? Kuula kalloon ja sillä selvä.
- NoSiksi
No, siksi tietysti, että jatkossa tutkitaan kaikkien alaikäisten raiskaajien ikä.
- hirt
Ilman papereita, - todisteita - ei pidä päästää Suomeen tai ainakin on lähetettävä takaisin. Jos he ensimmäisessä puhuttelussa ilmoittavat ikänsä, sehän on hatusta heitettyä!! Kuka sellaista uskoo?
- vuosisadanmatkustaja
Yksi kaverini toimi 1980-luvulla B-junnujalkapallojoukkueen huoltajana. Joukkue oli varsin korkeatasoinen; kaverini kertoi eräästä kansainvälisestä turnauksestakin. Siihen osallistui mm. irakilainen joukkue. Suomalaiset epäilivät heidän kevollisuuttaan b-junnuturnaukseen, irakilaiset vaikuttivat aikuisemmilta. Mentiin niin pitkälle, että suomalaiset vaativat ennen peliä nähdäkseen irakilaisten passit. Ne esitettiin ja niistä ilmeni, että joukkue oli pelikelpoinen.
Niistä ilmeni myös, että kaikki pelaajat olivat syntyneet samana päivänä.
- Täti123
Meidän poliitikkomme ja päättäjämme uskovat...Sinisilmäisyys on suorastaan säälittävää.
- Mitäsittentapahtuu
häntä ei kohdella kuten suomalaista täysi-ikäistä koska saatanak valhettelee ikänsä!! Sallimmeko me tämän? Meillä on laki tasa-arvosta, ja jos se ei toteudu,niin....??????????!!!!!!!!
- PoisRaus
Minä en usko pätkääkään enää tämän maan oikeuslaitokseen. On naivia uskoa viranhaltijoihin joiden pää asiallinen tehtävä tuntuu olevan suojella "rasismilta".
Vai miten kävi ns Tapanilan raiskausjutussa? lakupekat nauraa partaansa kun "tuomio" luettiin.- Jo.isomman.isä
Tämän pelin taustat ovat jo kaukana. Lue jos jaksat ja uskallat: http://markusjansson.blogspot.fi/2015/05/kulttuurimarxismi-mika-se-on-ja-miksi.html Lue myös kommentit ja linkit, niin pelin henki selviää täysin.
Olette kai lukeneet opetushallituksen ohjeet ja keskustelleet opettajien kanssa? Jos ei ole tehonnut, niin sitten uusi keskustelu ilman todistajia. Ei näihin kulttuurimarksilaisiin muu tehoa. Ja vaikka seuraavana päivänä toinen isä / toiset isät pitää samanlaisen keskustelutuokion. Ja seuraavana... Unohtamatta rehtoriakaan.
- sonnittulimaahan
Raiskaajaa on kohdeltava täysikäisenä kun ei voi olla varma alaikäisyydestä täysin. Nämä valehtelevat aina kaikesta muustakin.NYT RAJAT KIINNI SONNEILTA.
- RikollisetPoisSuomesta
Potkita Soini, Stubb (todistettu valehtelijaksi), Sipilä ja Orpa pois Suomesta?
- fdsasdfsadfasd
Jos on valehdellut viranomaisille ikänsä, niin ulos välittömästi. Valehtelijoita ei tänne enempää kaivata.
- OikeusVoittakoon
Tottakai nämä kaikki turvapaikanhakijat ovat kaikki muka alaikäisiä. ei tule tuomioita raiskauksista, jotka ovat heille luonnollista toimintaa. PISTEET OULUN OIKEUDELLE, JOS USKALTAA TUTKIA TÄMÄN " ALAIKÄISEN" TODELLISEN IÄN!
- mIKSI_HELE-
vetissä nähtäisiin moinen tutkimisen vaiva? Kuula kalloon vain ja raato kaatopaikalle. Sillä selvä.
- naarurin.naapuri
Antakaapa linkki raiskarin kuvaan ja nimeen jos tiedossa. Jos on vangittu, niin nimi ainakaan ei ole enää salaisuus. Nimen saanee ainakin käräjäoikeudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2361444Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va2491000Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan68762Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan93761Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48713- 109609
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27573Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34564Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 40481
- 31461
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺47441Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain75440- 77412
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8407- 27400
- 30393
Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33390Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21381