Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL.
Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 95
Vanhimmat
Mitä tarkoitat
Sitä mitä sanoin, että täällä ei tiedä kuka kirjoittaa ja vastailee mihinkin. Se mitä tapahtuu tosi elämässä, merkitsee paljon enemmän.
Sinä ja sinun botit
Minun botit? Mitä tarkoitat?
Aika hyvin tunnistetaan toisemme täällä kun ollaan jo monta vuotta pyöritty samoissa porukoissa. Ei ehkä suoraan mun sillee toi kuuluu tohon porukkaan ja toi tohon
En ole pyörinyt hänen kanssa missään porukoissa, eli ohi.
Niino me ollaan, monen sadan ihmisen lössissä juteltu keskenämme varmaan monta sataa tuntia, puhelimessa, keskenämme, omilla tiedoilla, osan kanssa
Aha.
Suurin osa ihmisistä on mukavia, oon ollu töissä kanssa aspana
Ohi
No totta vtussa ovat herra pinoccio, eli palstaäijä. Aika vmmainen feikkivuoripuhelu parilla väliin huikkijalla höystettynä
Omilla tiedoilla oikein, voi kun olet gubbe sitten niin uuvatti kehno trolli
Sitten sun ei auta kuin toimia irl
Aina se pallo pitä heittää minulle? Minä en tiedä mitä voin edes tehdä.
Miten toimin? Sanopa se.
Uskon, että osaat ja keksit keinot.
Minusta tuo on vähän huono juttu, että et suostu itse tulemaan vastaan, vaan odotat vaan että toinen tekee kaikkensa yksin. Kun ei edes tiedä, mitä odotetaan tekeväksi.
Tuo on pelailua.
Oon kuullu, että kaivattua pitäisi lähestyä jotenkin. Ehkä jopa jutustella. Sitte kahville tai jotain. En sitten tiiä, ovatko oikeassa tuollaisen puhujat. Liekö kukaan koskaan oikeasti onnistunut. Vähän eppäilen kyllä.
Aina joku sanoo just noilla sanoilla. Osaat ja keksit keinot tai löydät jne. Sivusta. Ihan kuin olis muka niin helppoa.
Pelailu on aivan jotain muuta.
Ihan sama miksi sitä haluaa kutsua. Minä käsitän pelailuksi myös sen, että annetaan vain epäsuoria vihjeitä ja pysytellään itse piilossa.
Just tämä. Tiedän vaan yhden keinon, joka ei ole mitenkään helposti totetutettavissa ja siinäkin on omat riskinsä.
Se on kaikkein halvin heitto täällä takaisin. Eikä tarvitse itse ottaa vastuuta mistään.
Mitä tahansa minusta haluatkin, et tule sitä saamaan koskaan!
En tiedä kuka olet. Joten ohi
Taidat laittaa anonyymin palstan ja trollaavan äijän puheisiin aika paljon painoarvoa. Onkohan sulla kuuppa vähän soseessa?
Vai että oikein vastuuta- onkohan vähän erikoista retoriikkaa nytten?🚩
Nyt onkin täysin erilainen henk koht suhde. Olethan maailmanmestari miten voidaan karkottaa läheisetkin ihmissuhteet Maailmanmestari tekeytyessään tyhmäksi itsensä että toisen. Missä on järkikulta??"Oon kuullu,että kaivattua.......Voi talikynttilät. Miten jaksat vetää tätä showta? Sehän on sun huvis, nauti niin kauan kun jaksat. Tappelemahan haastat. Tapellaan vaan. Joillaan on hauskaa, ottaa popparit esiin. Odottaessaan näytelmän loppuhuipennusta. Yesh!
Kuinka kauan siitä palstaäijä on, että elämästäsi tuli niin suppeaa, että ainoa tapa olla muun maailman kanssa tekemisissä on se, että tuotat aika heikkolaatuista kerrontaa? Otetaan se projektihumpuuki esimerkiksi- liittykö nk raskaisiin vuosiin joku sellainen seikka, että jonkin sortin torikammo alkoi ja käyt tätä jutskaa prosessuaalisesti läpi esittämällä naista pahansuoville ns ihmisille? Pikkuisen kun muuntaa asioita niin a vot
Ja näin anteeksi on saatu ketamiinit kermassa ja mitä olettekin puuhailleet (jos oli kyse teistä). Luetaan huomenna palstalta mistä seuraavaksi riitelette :D.
Ei ole kyse mistään sellaisesta.
Riitelyn aihe tulee aina olemaan se sama, etten halua koskaan olla missään tekmisissä oman lapseni ikäisen kanssa! Liian haastava tapaus minun ikäiselleni!
Jaksaako joku uuvatti vielä ratsastaa tämän guben kertomuksen aallonharjalla? Lantti se on joka ho..populistin jostain noukittava
Vai mitä Ahti, webmeren kuningas. Olihan tuo toki rumasti muotoiltu. Kerro siitä vaikka aluesyyttäjälle
Ja kertaa vielä kerran teosta Suomen laki
Tässäkin huomaa taas, miten ketju alkaa elämään ihan omaa elämäänsä, vaikka viesti juuri oli että vain irl merkitsee. Eli vain se, mitä todellisuudessa tapahtuu. Aivan sama mitä täällä lätistään täysin tuntemattomien kanssa. 😊
IRL-yhteys vaatii kaksi ihmistä. En voi yksin avata ovea, jonka toinen on pitänyt kiinni.
Minä en tule neää koskaan avaamaan oveani paljon nuoremmalle henkilölle ja olen valmis menemään vaikka oikeuteen asti ja kerron siitä kaikille tutuilla entisille työkavereille, joiten tuskin hän enää koskaan uskaltaa lähestyä minua!
ja kun vielä käyttåytynyt todella tylysti ja väärin, niin se ovi menee kiinni.
sivu
se ovi on mennyt kiinni jo monia vuosia sitten, eikä se enää koskaan aukea
En ole sillä tavalla nyt käyttäytynyt.
Jos sinä olet paljon nuorempi niin osaat varmasti tunnistaa nuo trollit ja ilkeilijät tietäen että en kirjoita tuollaista
Minua jäi vaivaamaan se facebook kaverikutsu-asia kun siihen liittyi niin outoa käytöstä. Jäi olo, että ehkä haluat piilotella minua vielä kolmen vuoden jälkeen
Olette 3 vuotta keskustelleet ikävä palstalla ja jappassut eestaas?
Eikö tossa vaiheessa kannata jo alkaa seurustelemaan virallisesti tai sitten lyödä poikki koko homma? Teillä on ihan helvetin kieroutunut suhde välillänne :D
Ei liity minuun.
Ei me niin kauan olla täällä juteltu vaan kasvotusten. Ollaan jo jonkinlaisessa suhteessa oltu suunnilleen koko aika. Joo olis varmasti monen mielestä kieroutunut suhde jos tietäisvät mutta mulle hän on hyvin rakas.
Okei no hyvä
Joo hahmotan kyl teidän dynamiikan. Nainen on vähän hukassa ja sä sitten ruinailet.
Tää "mutta mulle hän on hyvin rakas." on oikein mestarimanipulaatiota :D.
Keksi palstaäijä jo joku muu harrastus kuin näiden yksioikoisten kerrontojen syöttäminen itsesi kanssa keskustellen. Se kumuloi yleistä typeryyttä
Anteeksi, se oli tosi hölmöä minulta. Silloin kun otin yhteyttä tosi typerällä tavalla. Siihen liittyi tilanne, jossa näin sinut hyvin surullisena ja pettyneenä pari kuukautta aikaisemmin. Silloin tajusin sen jotenkin telepaattisesti, että minä olin sen sinulle aiheuttanut. En osannut sitten vähän myöhemmin normaalilla tavalla toimia.
Näin taas. Jokainen tuo oman draamansa pöytään. :D
Irlissä tulen hakkumaan paljon nuoremman henkilön, jotta hän varmasti ymmärtää jättää minut rauhaan!
Mene haukkumaan hänet sitten.
Toi on se trolli
Minä tulen pusuttelemaan paljon nuorempaa jatkossakin. En hauku kun en ole koira.
Menen kunhan näen hänet jossain! Hänen käytöksensä ei todellakaan ole ollut normaalin rajoissa koskaan!
Joo se on tämä trollaava "herrasmies" joka esittää epävakaille vissiin jotain vakaumuksellista tätiä. T naiselta muuta kysyttävää kakarat tai vanhemmat?
Hau, hau ja kissa sanoo miauu.
Aika apaattinen esim langan viimeiseksi sanaksi, mutta oman kyvyn mukkaan mennään
Facebook on irl.
Onhan se enemmän irl kuin tämä joo. Mutta en kaipaa siellä ketään
Minä en ole ollut koskaan facessa enkä koskaan aiokaan mennä!
Aika palstasudokua tämä on. Kaikki vihjailee, kukaan ei puhu suoraan, ja sitten pitäisi muka tietää kuka tarkoittaa ketä.
Kyl tästä selkeesti hahmottaa noi kaks.
Ne selkeesti vihaavat toisiaan, mutta samalla on sitten joku kiero läheisriippuvaisuus kun mies viljelee noita lausahduksia "hän on minulle rakas" ja nainen on sitten toooooodeeelllaaa läheisriippuvainen ja jää sitten näihin koukkuun.
Suosittelisin itsetutkiskelua. Vaikuttaa suht haitalliselta toimintakaavalta :D.
puhuin ennen niin suoraan, kuin pystyin paljastamatta toisen henkilöllisyyttä.
sivu
Aika pitkälle viety psykologinen analyysi ihmisistä, joiden henkilöllisyydestäkään täällä ei voi olla varma. Juuri tätä tarkoitin palstasudokulla.
No eihän toi suhde ole NORMAALI!?
Toi on ihan äärimmäisilleen viety läheisriippuvaisuuden muoto vaikka sitä miten pyörittelisi. Ei kukaan lähettele kymmeniä viestejä päivittäin toiselle jossain anonyymeillä palstoilla. Kyllä pitää olla jotain pikkasen vinksallaan (=läheisriippuvuus tai vastaava traumabondaus).
Siitä olen samaa mieltä, ettei tällainen ole normaalia tai tervettä kommunikointia.
Suosittelisin ihan aidosti hakemaan apua :D. Vaikka kuulostaa vittuilulta niin ei ole.
Voin kuvitella, että teidän henkilökohtainen elämä on ihan raunioina tän palstan takia.
Mistä sitä apua löytyy?
Soitat terveyskeskuksen ajanvaraukseen ja sanot, että sulla on todella haitallisia tapoja joista haluaisit päästä eroon.
Oot viettänyt vuosia elämästä juttelemalla jollekkin anonyymillä palstalla ja haluaisit elämääsi jotain oikeaakin sisältöä. Sieltä sitten ohjataan. Suomessa on aivan huippuluokan terveydenhuolto ja sieltä saa ties millasta jappasuohjausta.
Tuota. Tämä oli täyttä puppua nyt. En asu täällä kuitenkaan. Sotket johonkin toiseen.
Kyllä minulla on elämässä paljon oikeaakin sisältöä. Et selvästikään ymmärtänyt mitä aloituksessa luki.
Noup oot kyl selkeesti se mies joka tääl päivystää kellon ympäri, mutta ei siinä mitään denialismi on vahva teissä. Eipä tää muuten näin kauaa jatkuis. Eli ihan loogista.
Ei oikeastaan kuulu teille, paljonko olen täällä tai mitä teen vapaa-ajallani. Kommentoikaa mieluummin sitä mitä kirjoitan, älkää keksikö koko elämäntarinaani.
Kerrohan, mikä on sinun oma tarkoituksesi olla täällä palstoilla?
Ootko gubbe todettu hidasjärkiseksi virallisesti? Nämä sinun kerronnat on sen vähä-älyistä jokellusta
Taas yksin jodlaava palstaäijä dramaturgioi heikkolahjaisille omien feikkidialogien olevaisuudesta syvää tulkintaa on tätä terveys-alan sanastoa ja kaikkea
Kai sinä ykstoikkoisen oloinen kyräilijä ymmärrät, että gubbe on todella mielissään kun jollekin tahvolle menee läpi sen keket yksinpuhelut? No et varmaankaan ymmärrä narrin asemaasi tässä. T naiselta
Joo äläkä sinäkään synkän oloinen sovinisti keksi naisia esittävän speden proosasta naiaväelle elämäntarinaa. Se on oksettava tapa olla ja elellä. Sivusta
No se on tuo palstaäijä sellainen että se tykkää vähän päteä ja pelleillä. Pitäisikö palstalla olon hyväksytttävä syy olla muuten jollakin tavalla suoraviivainen ja dynaaminen, esim etsiä oikeutta toiseen ihmiseen ns? Oot pelottavan oloinen jannu
Yhdytään tuohon kommentoijaan. T9oodellakin tootta.
Näin on. Tämän takia en ole täällä enää paljoa kommentoinut enkä etenkään tehnyt aloituksia. En myöskään lueskellut, kuin joitain aloituksia sieltä täältä. Olisin voinut tehdä tämän sinun aloituksesi sanasta sanaan, jos niitä tekisin.
M-nainen
Tarvisi jotain vinkkiä irl myös sinulta.
Vinkkiä mihin asiaan? Kaikki on kuten ennenkin meidän välillä. Jutellaan ihan normisti, kun nähdään.
Haluaisitko jotain mitä ennen oli?
Ei voi olla enää, koska emme tapaa kuin pari kertaa vuodessa. Palstalla en jaksa enää roikkua.
Mitä jos vain alettaisiin tapailemaan vaikka salassa.
Ei tapailla edes julkisesti, miten sen salaiseksi pitäisi ja voisi muuttaa? Parempi vaan, että kaikki on julkista.
Viisas ohje!!
https://www.youtube.com/watch?v=Kbuftpqs9dc&list=RDKbuftpqs9dc&start_radio=1
Sun on hyvä kohrata, päivittäin. Mites öin?
T. Tilaan sun tuotetta
Rauhallista illanjatkoa, turvallista.
https://m.youtube.com/watch?v=TfEoVxy7VDQ
Haluatko palstaäijä valaista, että kuinka marginaali selkeästi yleisölle tämä kerrontatyyli on omistettu, joko nykyään tai alunperin? Ky ky ky
Mä luotan häneen.
Ja se on paljon. Se, että on joku, johon voi luottaa. ❤️
Luottamus sekin on jotain sellaista joka yleensä pitää ansaita mä olen omaksunu niiltä osin poliisin tavat valehtelet kerran jossain vakavassa asiassa ni se oli siinä "menetetty" takaisin mahdotonta saada si vertauksena kuinka arvioidaan luotettavuutta jos nainen pystyy valehtelemaan ikänsä pystyy valehtelemaan ihan mistä asiasta tahansa ja mies jos väittää ettei katsele muiden naisten perseitä valehtelee silmät kirkkaina verrannollisesti yksi ja sama asia