Stubb tyri jälleen. Ihailtavan nopeasti pääministeri hyökkäsi puolustamaan. Todella upeeta.
Sipilä, siinäpä mies
10
142
Vastaukset
- LiarLiarStubb
Sipilä ei ole Suomi. Vaaditaan koko kansa Stubbin erottamista. Perustelut löytyy. Arhis ja Rinne, nyt jätkät kovaa kaukalon päätyyn!
- hehehheehehehe
Rinne tai arhis kumpikaan parempia ainakaan....pahempia valehtelijoita
- wetowavaikka
... mutta Sipilähän on hieno mies, saanut paljon hyvää aikaiseksi... https://youtu.be/TI2zbaE2kTs antaa vaikka paitansa päältänsä tai katon päänsä päältä...
- pastorikepu
Älä nyt tollee, täällä pirusti tosikoita jotka ymmärtää väärin.
- Vieno.H
Niinpä Sipilähän lupasi talonsa syyrian sotasankareiden eli käpykaartilaisten käyttöön. ei pitänyt lupaustaan.Se oli vitsi koko euroopalle ja sipilälle pisteitä.
- poliittinenkonu
Nuppi sekasin. Kaiken mitä on päättänyt, on myöskin tomerasti perunut. Mutta meneehän neljä vuotta vatuloiden.
- Jepjepp
Ja hallintohimmeleitä luodessa esim. Soteuudistus.
- ooiieet
Ihan vetää kaiken kiristyksillään lestapuljuilleen,jotka on kaikki työnantajia.Pahinta korroptiota ,mitä voi olla ja vielä pääministeri.Kaikki yksityistetään suomessa ,eli samaa mitä lestaatiolaisfirmat on tehny ennen sipilää jo.Sipilä tuhoaa Suomen,niinku aikanaan oman firmansakin.
- Paitsi_että
Kaikissa Sipilän päätöksissä on myös Soinin nimi alla. Näkyy persupaikkakunnalla helposti unehtuvan.
- Kiinnostaa45
Olisiko Sipilä luvannut kakkoskotinsa turvapaikanhakijoille mikäli ei olisi ollut vielä politikko vaan yhä liikemies???
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979