Kempeleen raiskaus kempeleen asukkaiden oma vika

Omaonvalintanne

Kempleen valtapuolue on kepu, jonka johtaja Juha sipilä on kutsunut tuhansia mamuja lupaamalla mm. majoitta heidät kotiinsa.

Koska maahanmuuttomyönteinen kepu on Kempeleen valtapuolue te olette itse äänestämällä tuoneet tuhon kuntaanne, joten älkää valittako.

Kunnan valtapuolueella on väliä. Tässä on esimerkki siitä, kuinka turvalllinen Kempele olisim ollut, jos olsitte äänestäneet persuja ja siitä olisi tullut valtapuolue:

Persut esti turvapaikanhakijoiden sijoittamisen Kaustiselle
Pienessä keskipohjanmaalaisessa Kaustisen kunnassa koettiin eriskummallinen tilanne, kun turvapaikanhakijoita yritettiin ujuttaa kuntaan virkamiespäätöksenä – ilman valtuuston hyväksyntää.
28.11.2015 18:13, 11086 lukukertaa



Turvapaikanhakijoita Kemin rautatieasemalla 14. syyskuuta 2015. ... Refugees at Kemi train station in northwestern Finland on September 14th 2015. STR / LEHTIKUVA Panu Pohjola

Ankkurin Lastensuojelupalvelut -niminen yksityinen yritys syyllistyi Kunnanvaltuustolle valehtelemiseen ja siten yritti erehdyttää kunnan tekemään päätös väärien tietojen varassa.

Kaustisen kunnanvaltuuston varapuheenjohtaja Marko Kulpakko kertoo:

“Silloin Ankkurin Lastensuojelupalvelut -niminen yksityinen yritys kertoi meille pitämässään infotilaisuudessa olevansa kiinnostunut vuokraamaan kunnan tyhjillään olevia tiloja, jonne olisi majoitettu, kuten meille oli kerrottu, ”noin kaksikymmentä 6-15-vuotiasta lasta”. Infotilaisuuden päätyttyä kävi ilmi, että oikeasti kysymys oli neljästäkymmenestä 17-vuotiaasta nuoresta miehestä”

https://www.suomenuutiset.fi/ps-esti-kaustiselle-ei-tule-turvapaikanhakijoita/

1

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muslimmit

      Tässä palkka kepun äänestämisestä. Kepu pettää aina.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe