PITKIIN AIKOIHIN KAIKKEIN HULLUIMPIA JA VELJEILEVÄT KOKOOMUKSEN KANSSA...
HULLUJA NUO PERUSSUOMALAISET !
TOSIHULLUT
14102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tullut aika jolloin ei kukaan ilkeä tunnustaa olevansa perussuomalainen.
Se ei johdu mistään rasistin maineesta, vaan kusettajan ja kusetettavien maineesta. Siihen kelkkaan hävettävää hypätä.
Turhaa höpinää, minä ainakin äänestän persuja ensi vaaleissakin.
Paras puolue, mitä tähän mennessä ollut suomen politiikassa mukana.
Kyllä nyt jokainen täysjärkinen ymmärtää, ettei omaa tahtoaan saa aina läpi yksi puolue hallituksessa, jossa on useampi puolue mukana.
Ja päätöksiin vaaditaan yksimielisyys...tyhjä siellä on riidellä joka asiassa, nyt on paljon asioita käsiteltävänä ja suurinpana juttuna yrittää saada suomi nousuun ja nopeasti.
Persut pettää AINA ja Soinin takki hyrrää täysillä 24/7.
Joo saadaan Soinin talous kuntoon koko loppuiäkseen, ettei paksukaisen koskaan enää tarvitse tehdä töitä.
Tjaa. Äänestä vaan. Ja luota. Mutta. Miksi niiden takaa on kaikonnut jo 200 000 äänestäjää? Ylikin! Mihin niiden luottamus on kadonnut?
Mistä tiedät, että äänestäjiä on kaikonnut?
Vaalithan on vasta v.2019.
Vai elätkö sinäkin hupi-galluppien mukaan :D
Miten joku kehtaa ilmoittaa kannattavansa persuja. Siitähän saa kylillä hullun maineen.
Miksi ihmeessä pitää olla hallituksessa joka ei tuu muuta kuin perussuomalaisten äänestäjien asioden huonontamista. Perussuomalaisten äänestäjien enemmistö on ollut eläkeläisiä, työttömiä ja tavallisia duunareita. Kaikkien näiden ihmisten elämää on kiristetty ja leikattu. Samaan aikaan on hyvätuloiset saaneet jopa 10% palkankorotuksia, heidän verotustaan on alennettu, heiltä ei ole leikattu mistään. Valitettavasti minä ja monet tuttavistamme emme varmaan äänestä koskaan Soinin johtamaa puoluetta.
Kun hallitukseen yleensä mennään, niin neuvotellaan ensin hallitusohjelma jossa jokainen puolue saa tavoitteitaan läpi. Jopa vihreät muutaman prosentin ääniosuudella ovat saaneet tavoitteitaan läpi ja jos pahasti tökkinyt, ovat lähtenee hallituksesta.
On kusetusta puhua että persut eivät tuolla äänisaalilla saisi mitään vaalilupauksiaan läpi, vaan kaikki tehdään kuten muut määrää. Hallituksessa ei kuitenkaan ole kuin kolme suurinta, joten ainakin pitäisi olla ehdotusten aika tavalla persujen kanssa linjassa. Eri asia sitten mitä eduskunta ja oppositio sanoisi jos äänestettäisiin.
Mutta mitään esityksiä eivät persut ole tuoneet esille missä vaalilupaukset täyttyisi, van pelkkää takinkääntämistä. Se on kyllä aivan itsestään kiinni jos jo pienet puolueet ovat saaneet tavoitteitaan läpi ja jos jytkyllä ei saa muuta aikaan kuin mamutusta ja Kreikan tukemista.
Naurettavaa tuo valehtelu ja parempi olisi jo jokaisen tunnustaa ettei ilkeä persuja kannattaa eikä uskoa heidän valeisiinsa.
Persut on perseestä.
Persut on perseestä taas
Persut pettää pahiten!
PERSUT ON PERSEREIJÄN PIMEIMMÄSTÄ PERÄNURKASTA!
Persut pieri tykimmin myös linnassa?