Toivottavasti sitä rumaa joulukuusta ei taas laiteta sinne. Parempi sen olisi metsässä olla ja sitä ei edes koskaan koristella. Miksi vitussa pitää katkoa puita joka näyttää samalta metsässä kuin torilla. Ihmiset voi mennä metsään katsomaan joulupuita jos haluaa nähdä niitä
Miksi raumalla on niin rumat jouluvalot?
vittusentään
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aivan totta ja siksi toiseksi jouluvalot ja kuusi saattavat loukata raumaa ilahduttamaan saapuneita vieraita joita on katukuvaan ilmestynyt viikonlopun aikana,näin ryhmän teknisillä puhelimia katselemassa.
Siis ne samat valot on jo ollut monta vuotta. Eikö niinku vois keksii jotain uutta jo. Ja todellakin se kuusi torillaon ruma. ihan turhan sellaista puuta kaataa jossa ei ole edes koristeita. Muutama jouluvalo jota ei edes erota.
Ei kukka Eorjoel ol käyny "valoi" kattomas ... :)