Millainen parisuhteesi on? Rakastatko häntä? Haluatko, muttet saa? Olisiko hän kuitenkin se ykkösvaihtoehto, jos hoksaisi antaa? Saatko seksiä vai tahdotko sitä kaipuusi kohteelta? Onko se rakkautta? Olenko se minä vai onko se sittenkin vaihtunut matkan varrella? Enkä ole vaan tajunnut?
Sitähän se kaikki on..
kaikkimahdollistaon
4101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä olisin iloinen jos mun kaipaamani mies sanoisi, että seksi ei merkitse hänelle enää juuri mitään. Olisimme toistemme kumppanit ja hyvät ystävät. Harrastaisimme ja tekisimme kaikkea kivaa yhdessä.
Valitettavasti vain on niin, että meillä miehillä kiinnostus - ja monella kykykin - seksiin säilyy koko elämän ajan.
Teillä naisilla - useimmilla - taas mielenkiinto siihen katoaa vaihdevuosien tullen.
Siksi moni mies haluaa nuorempaa naista, jotka vielä ovat halukkaita seksiin.
Rakastan miestäni, en voisi kuvitella elämää ilman häntä.
Seksi on vähän väljähtänyttä, mutta ihan hyvää.
Ymmärrämme toisiamme täydellisesti.
Olisin hullu, jos edes kuvittelisin jättäväni hänet, niin ei vaan tule tapahtumaan, sen tiedän.
Parisuhteeni on ystävyyttä. Rakastan häntä ystävänä. Harrastanko seksiä ystävän kanssa? En, enää. Tuntuu, että se olisi väärin. Kaipuuni on tosirakkautta. Rakastan häntä joka solullani. Tahdonko seksiä hänen kanssaan? Tietenkin, mutta en tahdo pelkästään sitä.