Kertokaa arvoisat naiset kauanko se kestää ja toiseksi paljonko aikaa tarvitaan sen saamiseen?
Olisi mielenkiintoista kuulla useamman mielipide!
Miehenä joudun varautumaan yllätyksiin vai joudunko?
Lienee ikä-riippuvainen?
Naisten orgasmi
5
222
Vastaukset
- näintäällä
Kestää ehkä minuutin se itse huippu, mutta voi jatkua noin puoli tuntia sellainen olo, että ei kestä mitään kosketustakaan alueella. Viimeksi ne jälkimainingit kestivät ehkä yli tunnin. Orgasmin saavuttamiseen voi mennä jostain alle minuutista jonnekin 15 minuuttiin. Omalla kohdalla näin.
- tieto-imuri
Totta on, että orgasmissa on monta muuttuvaa tekijää mukaanlukien saajan ikä.
Nuorempana ei siedä kosketuksia alueella heti orgasmin tapahduttua. Vanhempana tilanne muuttuu.
- Nainen-25
Orgasmin kesto riippuu vähän siitä, paljonko aikaa sen aikaansaamiseksi on käytetty. Yksinään vibraattorilla aikaansaatu orgasmi kestää ehkä 5-10 sekuntia.
Jos on rakasteltu pitkään ja hartaasti ja se päättyy viimein orgasmiin, niin se kestää ehkä sitä minuutin luokkaa ja sen jälkeen saattaa vielä minuutin-pari tulla sellaisia "jälkijäristyksiä", pienempiä hyvänolon aaltoja.- tieto-imuri
Olet vielä suhteellisen nuori, joten paljon uusia kokemuksia on tulossa.
Jos vertaisit vibraattorilla saatua orgasmia itse tehtynä tai jonkun toisen tekemänä, kumpi on parempi nautinoltaan? (anteeksi, otaksun, että sinulla on kaveri, joka voi avustaa).
Omakohtaisena kokemuksena opin, että itse kontrolloitu orgasmi miehelle on aikamoinen nautinto kun sen oppii. Masturboimalla saa esi-orgasmin käyntiin ja se kestää................ ! Vaikea sanoa missä "takaraja kulkee".
Varsinaisen orgasmin saa silloin kun haluaa lopettaa esi-nautinnot!
En näe syytä miksei naisetkin saisi vastaavia nautintoja!
- Ineedaman
Tämä orkku asia on jännä juttu. Minä hoitelen nykyisin ihan itse itseäni ja pitkitän usein orkun saantia, koska se itse matkakin on niin ihana!
Minulla hormonit vaikuttavat siihen kuinka nopeasti voin saada orgasmin, harjoittelu vaikuttaa myös paljon ja naisen fysiikka.
Kun on SE viikko kuukaudesta, tulee orkku kyllä todella nopeasti (2-3 minuuttia) ja silloin voikin joutua hoitelemaan itseään useamman kerran, koska tuona aikana se pitkittäminen on todella vaikeaa. Kun hormonit ovat toisessa asennossa parin viikon päästä, voi siihen mennä jopa 20 minuuttia.
Itse orgasmi ei minulla kyllä kestä kovin kauaa - 10 sekuntia on varmaan sellainen normaali aika - joskus kun se kestää pitkään niin se oikeastaan jo sattuu.
Älä nyt kuitenkaan ajattele että jos rakastelet 10 minuuttia niin se on hieno juttu. Mitä pidempään leikit ennen varsinaista yhdyntää, sen enemmän nainen siitä nauttii. Joku vähän kokeneempi herrahenkilö osaa kosketella ja kiusoitella ja hyväillä niin että sitä lopulta jo anoo että toinen tunkeutuisi sisään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722729Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252478Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422181Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101502- 1671363
- 521032
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791