Hupaisa näky kun pieni mauton oloinen skeida sitigo kyykytti karseanrumaa skeida taaviaa, jossa oli pikku läski skeidaaja kuskina. sitigossa oli joku akka. taavia hävisi sitigolle nöyryyttävästi.
Sitten tuli takaa länsiauto toyota rav4 joka kyykytti kummatkin tökeröt skeidakipot. Ei voinut olla nauramatta : ensinnäkin skeidasten rumuudelle ja kolholle tökerölle ulkonäölle ja sitten tälle kyykytys näytelmälle.
Sitten tuli takaa länsiauto toyota rav4 joka kyykytti kummatkin tökeröt skeidakipot. Ei voinut olla nauramatta : ensinnäkin skeidasten rumuudelle ja kolholle tökerölle ulkonäölle ja sitten tälle kyykytys näytelmälle.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hahahahah, Skodisti kyykyttää vain itseään ja perhettään
Tuosta skeidastasi tuli mieleeni että onkohan Kyykman ja mersumies jo häipyneet palstalta?
Saattaa olla tai sitten ei.
Mautot kyykyttää citigot ja taaviat miten päin vaan. Mopoauton moottori voittaa ruohonleikkurimoottorit....
On siinä ollut kamala näky varmasti. Tuollaisia varon, koska itse saan traumoja heti, kun skodasia näkyy 2 samaan aikaan. On ne niin allergiaa aiheuttavia itäkippoja.
Elämäsi sujuu siis hyvin, kun pysyt siellä peräkammarissa. Sen ulkopuolella traumoilta ei voi välttyä.
Helppo mukautua tapahtumaan sivusta katsojaksi. Varmasti naurettava tilanne.
Hehehehee.. parasta viihdettä noi jäänteet menneisyydestä jo uutena, surullisenkuuluiset skodukat.
Monesti näkee itäauto skodien kuskit liikenneraivossaan kisailevan keskenään. Valitettavasti liikenne ei ole mikään leikkipaikka.
Mikä on mauto? Joku koulunuorison juttu??
Mauto on mopoauto
Opettajani alakoulusta? Olit silloin yli viidenkymmenen joten nyt reilusti yli satavuotias, sitkeä vanharouva🙂
Epäilinkin maton olevan nuorison käyttämä termi, nyt tiedän.
Tehokkaalla tojo RAV 4:llä onkin lysti kyykyttää itäreuhkoja skeida avtoja
Heh, juu aina sitä saa virnistellä näitä seuratessa.
Huvittavinta on, että siellä ratissa istuu oikeasti totisia skodisteja.