Onnittelut, Utajärvi

LiisaV.n.tuttu.1961-1963

Parhaimmat onnittelut teille, utajärviset! Kunnanjohtaja Kyösti Juujärvi esittää maanantai-iltana kokoontuvalle Utajärven kunnanhallitukselle kiintiöpakolaisten vastaanottamista. Lisätietoja asiasta: http://mvlehti.net/2015/12/01/mv-lehti-onnittelee-utajarvilaisia-25-30-uudesta-kongolaisesta-asukista/
Kai se kunta järjestää Bingo-Bango-Bongoille ilmaiset kyydit raiskailemaan Kempeleeseen? Siellähän näitä ala-ja yläkoululaisia on jo tovin totutettu monikulttuuriseen elämään oikein Opetushallituksen ohjeitten mukaan.
Kannattaa muutenkin panna kirjanmerkkeihin http://mvlehti.net/ ja seurata sieltä uutisia, joista ei valejuutalaisten omistama valtamedia kerro mitään. Ainakaan kääntämättä niitä päinvastaisiksi.

5

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laes

      Oletko kenties ollut utajärvellä niissä kilpailuissa joissa mitattiin desipelejä ja voittaja sai palkinnoksi vuoden hernekeitot.

    • Täytyyhän_uta-

      järveläisiä 12-votiaita tyttöjä rikastuttaa maahantunkeutujaelukan kyrvällä.

    • Utajärvenbingo

      Onneksi olkoon! Saitte.... KONGOLAISIA! Wtf???

    • Yliutoksella_tilaaaa

      Yliutoksen koululla olis tilaa monenkokoisen kaluston omaajalle. Juujärvi ei ole hoksannut käydä kokopäivärahalla tsekkaamassa paikkaa. Pontemantien varressa olisi valmis aituu sinkitystä katiskaverkosta tehtynä lajittelukeskuksen tointa hoitamaan. Porojen merkitys ottaa vain viikon ja aituu vapaana lopun vuotta ja seuraavan vuojen alusta syksyyn taasen.

    • elä...vä

      Joko saahaan taas ne pierun-sm kisat takasin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2278
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      1993
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1485
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1394
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1361
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1045
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      894
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      876
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      863
    Aihe