Kuinka monta kertaa

päivässä ajattelet mua ja kuinka monta kertaa et?
16131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Laskutaito herpaantuu kesken kaiken

Äänestä
  • Tukiopetukseen

    Äänestä

äärettömän monta kertaa.

Äänestä
  • Aika vähän sit ajattelet.

    Äänestä

Aamiainen, päivän paalu. Lounas. Tuuli. Kuka on sanonut kirjassa Paavo Väyrynen sisäpiirissä. Huonon alotuksen jälkeen. Siirryn keskarille. Kenen järjellä voi siirtää huomion huomiseen. Sitten kolmas. Olen Paavo Pesusieni, virta vie keskialueele. Haapanen seuraa. Qnuu laatta sivuun. Voitamme matsin. Me menemme kentälle. Me olemme kentällä. Meillä on kenttä. Voitin kerran arvonnan, jossa menneet kärkipassit käännettiin auralla Balsacin tyyliin. Voitin mestaruuden. Olen mestari. Tulin vuorelta alas. Näen kaiken. Olen valkoinen hillibilli. Tervevaa. Voittajana sain heittää yhden herjan. Soitin Suomen Pankkiin ja kysyin, missä kanadan hanhet viipyy. Olen rouva. Ja saatan tarvita pikku varpusia keittooni. Vanha hanhi vastas. Te olette peto. Heitä veivi. En voi auttaa persaukista savolaista. Näin unta kahdesta leimasta. Kauniisti myy mökki ja muut Raaseporiin.

Äänestä
  • Eikö muuta sulla sitten ollut.

    Äänestä

Lisä äskeiseen. Kreikka kaato joskus koko Euroopan. Vanhat läskit. Pääministerillä?

Äänestä

Ajattelen usein.
Olet sydämmessäni, söpöläinen.

Äänestä

En sua aattele, mut sun kaverias mä aattelen koko ajan. Hän on niin ihana makupala.... nam nam.

Äänestä
  • no mä oon just se sen kaveri.

    Äänestä

häntä ajattelen heti kun herään ,ja viimeisenä kun menen nukkumaan,ja päivässä monta kertaa

Äänestä

En lainkaan.

Äänestä

Vain kerran päivässä, mies on ajatuksissani siitä ku herään ja siihen asti kunnes nukahdan.
Elämä olisi helpompaa jos ajatuksiin mahtuisi muutakin...

Äänestä

Oot mun vieressä kokoajan ja tuijotat. Väillä saa halin. Jos käyn makulle niin olet vieressä. Eilen tulit päälle monta kertaa...

Äänestä

Enpä ole tullut laskeneeksi :D.

Useita kymmeniä kertoja varmaankin. Riippuu myös onko töissä miten hektistä. Jos on kauhea hööky päällä, saattaa mennä jopa monta tuntia putkeen, etten muista ollenkaan.

Äänestä

Nykyään en enää aivan aamusta iltaan. Hänen ajatteluun sisältyy arvoitusten ratkaisemista joten ei se ole pelkkää ikävöintiä, se on aivojumppaa myös, en osaa niitä eritellä. Joudun myös paljon ajattelemaan sitä, ketä ajattelen ja miksi ajattelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laskupähkinä kirjoitti:

päivässä ajattelet mua ja kuinka monta kertaa et?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu