Lumispraytä aitoon kuuseen

Onko kokemuksia siitä, voiko lumispraytä tms. suihkuttaa aidon kuusen koristeeksi? Tekokuusiin olen nähnyt laitettavan, mutta onko kellään tietoa reagoiko oikea kuusi mitenkään?
3414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen joskus suihkuttanut lumisprayta aidon kuusen oksille. Ei kuusi siitä kärsinyt. Mutta huomasin, että joku kevyempi valkoinen materiaali näyttäisi luonnollisemmalta. Spray on jäykän liimamaisen näköistä ja sitä pitää olla paljon.
Pumpulikin on kauniimpaa ja halvempaakin. Sitä kun hieman pöyhii, nyppii ja asettelee oksille kauniisti. Pumpulin sekaan voi vielä sirotella hopeahilettä. Näyttää melko aidolta pakkaslumelta. Meillä oli tälläinen viritys ja kaunein kuusi koskaan, kun tämän lisäksi koristeina oli vain olkisia kuusenkoristeita. Sähkökynttilöiden valo sai hileet kimaltelemaan hienosti pumpulin seassa.

Äänestä

Pitääpä kokeilla, kiitos! Mietinkin, että sprayn kanssa voisi tulla tönkön näköinen..

Äänestä

Sitä voi käyttää itsepuolustukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hessul1 kirjoitti:

Onko kokemuksia siitä, voiko lumispraytä tms. suihkuttaa aidon kuusen koristeeksi? Tekokuusiin olen nähnyt laitettavan, mutta onko kellään tietoa reagoiko oikea kuusi mitenkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu