Synttärit on kohta ja ajattelin hankkia hiukan kirkasta josta saisi hyviä juomia aikaiseksi. Raakanakin menisi, mutta olisi kiva seurustella hiukan ennen kun vintti pimenee. Tuleeko hyvä jos sekoittaa esim. greippilimua kossuun suhteessa 1/5? Mitä muuten kannattaisi sekoittaa Baltic Light - rommiin, kun raakana juodessa alku on lämmin ja lievästi polttava, mutta jälkimaku ihan skeidaa? Ideoita?
Koskenkorvasta yksinkertaisia drinkkejä?
Juoma-taidoton
2
415
Vastaukset
- mannakorvenmies
Ginger ale toimii hirmu nätisti kirkkaan viinan kanssa. Sekoitussuhteet saat maistella ihan mieleiseksesi, mut samaan tapaan kuin vaikka gin tonicia tehdessä, eli ei mikään shotti vaan pitkä juoma. Vielä jäitä ja limeä/limemehua, niin hyvä on!
- Ayoy
Kokeile etsiä esim. tuolta
http://www.drinkkiklubi.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662358Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1791996Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.451985Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301698Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1071598Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1531328Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851273Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251176En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982- 78978