Oinoselta kieli kadonnut?

Viime kaudella edustaja Oinonen oli useinkin äänessä ja hänellä oli kovasti asiaa. Mieshän on nyt kuin varjo entisestään. Ei sanaakaan eduskunnassa. Miksi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pena viihtyy pääosin hauvelinsa kanssa metsällä?

Äänestä

Penan naukuminen on tosiaan romahtanut. Pena on toki niitä poikia, joilla on "niitä päiviä", joten siinä lienee syy ja selitys.

Äänestä

kyllä se kohta purkautuu. Hernekeitto ,tumma limppu ja piimä kun tekee tehtävänsä niin juttua piisaa suolen täydeltä.
Pruts. Pruts .Pruts . Suu kiinni niin korvat aukee ja silmät kiinni niin pruts silmä aukee. Persu uskoo vain pruts silmän puheisiin.
http://youtu.be/T0vM4TfVn2M

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oinosen_fani kirjoitti:

Viime kaudella edustaja Oinonen oli useinkin äänessä ja hänellä oli kovasti asiaa. Mieshän on nyt kuin varjo entisestään. Ei sanaakaan eduskunnassa. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu