tenyt mukaan joutavaann välikysymykseen. Kaiken kaikkiaanhan tässä on tapahtumassa merkittävää lähentymistä.
Nostan SDP:lle hattua
ettei_se_läh-
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sdp:llä meni puput pöksyyn, vaikka piti suurinta mökää Stubbin sanomisista tai sanomatta jättämisistä.
Loppupeleissä Sdp yhtälailla epäluotettava puolue kuten kaikki muutkin ja sen myös äännestäjienkin pitäisi tajuta, eikä mennä lankaan joka jumalan kerta.
Pitäisi tehdä niin, että kaikki kansanedustajat vaihtoon siten, että tulisi karensi ainakin kahdeksi vaalikaudeksi, jolloin ei voi olla ehdolla lainkaan.
Vanhoilla kansanedustajilla ei mitään asiaa ehdokkaaksi myöskään eli kertavalkaisu kansanedustajiin ja tuoretta verta.
Osoittaa vain kansalaisten tietämättömyyttä asioista ja politiikasta yleensäkin, kun demareita tai muutakaan oppositiota kannattavat. Hehän juuri ovat maamme tähän jamaan ajaneet. Muistakaa se!!