Olen taistellut paniikkia vastaan viimeiset pari tuntia. Yksin olen ja aikuinen.
A.
Voisiko joku auttaa?
4
83
Vastaukset
- voimia
Hengität rauhallisesti. Otat kumilenkin ranteeseen ja venytät sitä ja päästät irti. Se nipsaisee, mutta vie ajatusaallot muualle. Sitten jos tuntuu pahalta niin hätänumeroon vaan. 112
- Huuzaaa
Helppohan se on täältä huudella neuvoja, esim: ajattele mukavia asioita, koita rentoutua, ota niin kuuma suihku että polttaa ( saa muuta ajateltavaa )... Olis helpompaa koettaa neuvoa jos tietää vähän enemmän, että mikä ahdistaa...
- Artsi571
Paniikkihäiriöisellä pitäisi olla aina opamox tms.rauhoittava saatavilla. Se tuo turvallisuuden tunnetta. Lisäksi suosittelen päivittäisiä hengitysharjoituksia.
- JeesusAinoaToivo
Moi! Vain Jeesus voi auttaa sinua! kyseessä on demoni(t) joka piinaa sinua joka pitää heittää Jeesuksen valtavassa nimessä ulos. Normi lääkärit ovat työntämässä pillereitä suuhusi mutta ne eivät auta tähän ongelmaan. Oletko pk seudun lähellä? Tulen mielelläni rukoilemaan vapautusta.
https://www.youtube.com/watch?v=KguZZg9vySU
Jeesus on Herra
Olen Jeesuksen opetuslapsi, kirjoittele!
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083