Miten käy naisten illan kilpailussa?

Tämän hetken maailman parhaat nais ampumahiihtäjät, joihin lasken kuuluvaksi nimet Wierer,Dorin Habert,Soukalova,Ekhoff,Vitkova tulevat kamppailemaan mitaleista.
Suomalais kilpailioiden osalta ensimmäinen kilpailumeni juuri niin hyvin kun mitä suomalaisilta oli lupa odottaakkin.
Toisessa kilpailussa kuitenkin odottaisin Kaisalta nousua kahdenkympin sakkiin.
Tavoite on kova mutta realistinen.
Muiden suomalaisten osalta odotuksia ei ole. Heidän tasolleen MC on osakilpailu on väärä paikka kilpailla.
Mitkä ovat muiden kisaveikkaukset illan kilpailuun?
21146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

"Olosuhteet" pilaavat taas Kaisan kisan, ei tosin vaikuta muihin.

Mari on sijalla 48.

Tässä veikkaukseni.

Äänestä
  • Niin. Selityksethän ainkin hallitsee. Toivototaan kuitenkin onnea kisaan kaikille suomalais naisille.

    Äänestä

Aika hyvin veikkasin.

Kaisan pysty harakoille.

Mari kokoajan harakoille, sija 68.

Äänestä
  • Molemmilla lienee viimeinen kausi menossa, joten ei teidän tarvitse enää kauan kärsiä. Ovat ne kauheaa kidutusta nämä hiihtolajit. Mutta pakko on seurata, ei voi mitään. Ei ole elämää ilman hiihtoa.

    Äänestä

  • "Jalat tärisivät ammunnassa. Olen kuullut tuon selityksen joskus aikaisemminkin. Mutta mitä teki mari! Hän nakutti jo ensimmäiseltä ammuntapaikalta kolme kertaa ohi ja paketoi oman kisansa sijaan 68.
    Kun sanoin että Mari Laukkasen tasoon nähden MC osakilpailu, jossa kilpailevat maailman parhaat nais ampumahiihtäjät on hänelle väärä paikka kilpailla. Kenties jälleen kerran olin hyvin lähellä meille suomalaisille ampumahiihdon ystäville niin karua totuutta.

    Äänestä

  • Hiljaa nyt jo sohva asiantuntija, huonoin sijoitus Marille vuosiin, nauti nyt kun menee huonosti.

    Äänestä

  • Kyllähän pointti on se, että kyseinen trollaaja nauttii, kun suomalaisella urheilijalla (poislukien jääkiekkoilijat) menee huonosti. Jos sattuisi menemään hyvin, hän vihjaisi dopingista. Säälittää, kun on tätä katkeroitunutta porukkaa keskuudessamme, mutta jostain se vähäinen ilo kai on revittävä.

    Äänestä

  • Näinonmarjat kirjoitti:

    Molemmilla lienee viimeinen kausi menossa, joten ei teidän tarvitse enää kauan kärsiä. Ovat ne kauheaa kidutusta nämä hiihtolajit. Mutta pakko on seurata, ei voi mitään. Ei ole elämää ilman hiihtoa.

    Niin. Kenties hän kirjoittaa uransa jälkeen kirjan jossa kokoaa selityksensä yksiin kansiin.
    Kirjasta tulee todellinen klassikko ja se tulee toimimaan oppikirjana ampumahiihdossa tuleville ampumahiihtäjillemme.
    Kun tulevaisuudessa kuulemme ampumahiihtäjältämme jälleen kilpailun jälkeen selityksen. Voimme sanoa, niin kuin urheilussa aina joskus näyttävän suorituksen jälkeen on tapana todeta. "Se oli kuin suoraan oppikirjasta.

    Äänestä

  • Joopaniin kirjoitti:

    Kyllähän pointti on se, että kyseinen trollaaja nauttii, kun suomalaisella urheilijalla (poislukien jääkiekkoilijat) menee huonosti. Jos sattuisi menemään hyvin, hän vihjaisi dopingista. Säälittää, kun on tätä katkeroitunutta porukkaa keskuudessamme, mutta jostain se vähäinen ilo kai on revittävä.

    Ampumahiihdon ystävänä ja suomalaisten ampumahiihtäjien kannattajana en minä sitä nauti. Tosi asiat kuitenkin tosiasioina ja faktat faktoina on minun mottoni.
    Toivotaan jatkossa parempaa menestystä.

    Äänestä

  • Faktoihin nojaten... Eihän meidän tarvitse kuin muistella ajatuksiasi siitä mikä on maailman arvostetuin laji.

    Äänestä

  • Nappiinmeni . Kaisa ei osaa ampua ja laukkanen ei osaa mitään.

    Äänestä

Asiantuntija on aika helppo sanoa että Kaisa sekoaa ampumapaikalla. Ja muut ovat sijoilla 60 jne ...

Äänestä
  • Ampumahiihdossa pitää osata hiihtää ja ampua. Pelkästään toisen hallitseminen ei riitä. Se kait lienee kylmä fakta.

    Äänestä

Kaisa olisi slimmerin tarpeessa. Tai sitten ukkosa ei osaa antaa kunnolla munaa ?

Äänestä

Vtu tällä jätkällä on kivaa^^ Kirjoittaa itsensä kanssa eri tunnuksilla. Onnea vain.

Äänestä

Yritetään pitää keskustelu asiallisena haukkumatta ketään ja pysytään ampumahiihdossa.

Äänestä
  • Miten olisi sellainen hauska keskustelu maailman suosituimmista ja arvostetuimmista lajeista?

    Äänestä

Mitä moittimista ''asiantuntija'' löytää tänään? :D Varmasti jotain?

Äänestä

HÄ HÄ HÄÄ

MITÄS NYT SANOTTE, epäilijät ?

Äänestä

Voi itku Tiril..

Äänestä

Tänään se nähärään taas klo 12:20

Pahanilmanlinnut nyt joukoittain tv:n ääreen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PhallusImpudicus kirjoitti:

Tämän hetken maailman parhaat nais ampumahiihtäjät, joihin lasken kuuluvaksi nimet Wierer,Dorin Habert,Soukalova,Ekhoff,Vitkova tulevat kamppailemaan mitaleista.
Suomalais kilpailioiden osalta ensimmäinen kilpailumeni juuri niin hyvin kun mitä suomalaisilta oli lupa odottaakkin.
Toisessa kilpailussa kuitenkin odottaisin Kaisalta nousua kahdenkympin sakkiin.
Tavoite on kova mutta realistinen.
Muiden suomalaisten osalta odotuksia ei ole. Heidän tasolleen MC on osakilpailu on väärä paikka kilpailla.
Mitkä ovat muiden kisaveikkaukset illan kilpailuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu