Ikävän tapahtuman jälkeen heitä ei ole näkynyt oikeastaan missään, vokkia lukuunottamatta. Zeppelinissä ei enään näy, todella harvoin ja lyhyenaikaa. Tuskin uskaltavat sielläkään kauan olla. Samoiten, ei taida kouluihin enään kutsuja saada, rehtorit on tainut opiksi ottaa.
Tietääkö kukaan missä he aikaa viettelevät? Muutakuin vokissa?
Missä turvapaikanhakijat liikkuvat nykyisin?
14
184
Vastaukset
- ulkojuopottelua
Itse hoksasin yhtenä iltana tuiran lidlin vieressä nauttimassa ostamiaan keskioluita.
- maturaiskoo
finnleaks.net uusi hyvä lehti (jakakaa muillekin) kertoo näistä matuista
- mitenmeillä
Saksassa on viiden vuoden päästä 20 miljoonaa muslimia – ”mutta me vain katselemme”
Muslimien määrän lasketaan nykykehityksellä nelinkertaistuvan Saksassa jo muutamassa vuodessa.
Amerikkalainen kansainvälisen politiikan Gatestone-instituutti on koonnut katsaukseensa Saksaa ja siirtolaisuutta koskevia viimeaikaisia uutisia ja tietoja. Gatestone kertoo baijerilaisten lainsäätäjien väestöennusteesta, jonka mukaan Saksassa on 20 miljoonaa muslimia jo viiden vuoden päästä.
Saksassa on tällä hetkellä noin 80 miljoonaa asukasta. 20 miljoonan luku on saatu lisäämällä nykyisiin 5,8 miljoonaan Saksan muslimiin tämänvuotinen 1,5 miljoonan ja mahdollinen ensi vuoden tulijoiden määrä sekä eksponentiaalinen kasvu, kun keskimäärin neljän perheenjäsenen perheenyhdistämiset alkavat.
”Mutta me vain odotamme, katsellen sen tapahtumista”, Baijerin kuntaliiton Uwe Brandlin kerrotaan sanoneen.
lopputulema
Die Welt julkisti 25. lokakuuta korkean tason tiedusteluraportin, jossa varoitettiin avointen ovien politiikan seurauksista ja integroinnin mahdottomuudesta.
”Me tuomme maahan ääri-islamilaisuutta, arabien antisemitismiä, muiden kansojen kansallisia ja etnisiä konflikteja ja erilaisia käsityksiä yhteiskunnasta ja laista. Saksan turvaviranomaiset eivät kykene toimiin näitä tuotuja turvaongelmia ja niistä seuraavia saksalaisten reaktioita kohtaan”, tiedusteluraportissa sanotaan.
FINNLEAKSNET
- Silmätpäässä
Sinulle mietiskelijä tiedoksi: Eilen 7.12 tuli Kirkonkylän yhtenäiskoululta klo. 13.20 kolme kappaletta "alaikäisiä" turvapaikanhakijoita ja lähtivät ajelemaan punaisella autolla. Koulu ilmeisesti jatkaa yhteistyötä tai pojat kävi muuten vaan vierailulla.
- Mietiskelijä1
Kuka kumma näitä sinne roudaa? Joku "ohjaaja?" Jestas että raivostuttavaa!
- Ne_ovat_ne
Mietiskelijä1 kirjoitti:
Kuka kumma näitä sinne roudaa? Joku "ohjaaja?" Jestas että raivostuttavaa!
siiderivalasopettajat, joilla ei rumuutensa takia itsellään ole mahdollisuutta saada jalkoväliinsä muuta kuin yöpöydän laatikossa lojuvaa dildoa... niin he haluavat markkinoita teinitytöille aitoa lähi-itäläistä kyrpää.
- Silmätpäässä
Mietiskelijä1 kirjoitti:
Kuka kumma näitä sinne roudaa? Joku "ohjaaja?" Jestas että raivostuttavaa!
Itse ajavat. Ei ne mitään alaikäisiä ole.
- Musutus
Vastaanottokeskuksen pihalla on aina pari autoa, kuuluvat varmasti joillekkin ohjaajille, mistä nämä nyt auton saisivat?
- mikkonenk
Lidlistä nuo näyttävät ruokakasseja kantavan ja hirveä älämölö kuuluu kauas.
- maan.vuokraaja
Kuulin Zeppeliinissä että osa partalapsista on alkanut viihtyä lestadiolaispiireissä. Tarkoituksenaan ilmeisesti vaihtaa nimellisesti uskontoa sattuneesta syystä. Saa lestojen pätevät ja edulliset lakimiehet ajamaan myönteisen turvapaikkapäätösen puolesta.
Lestoissa heitä kyllä kiinnostaa muutkin asiat. Näistä ei niin vaan ja julkisesti kuiskita. Tätä syytä ei tiedä vielä edes MV-lehti. Kuva paljastaa mikä lestoissa kiinnostaa.
http://aijaa.com/sTpxk6les- YhteysLöytynyt
Eikös lestadiolaisten piireissä myös raiskaukset ja pedofilia ole yleistä? Tämä siis yhdistää heitä ja muslimeja.
- aatut
muhoksellehan ne on siirretty
- Ootkosokea
Kyllä ne Kempeleen vokissa on.
- EiKukaann
Kukapa näitä loisia kaipaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude20815056Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t12610500Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy11510060Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089331Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k529162Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump207038Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk566925Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826507Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1676167Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335598