Ovatko Suomen Nato-eritysasiantuntija Antti Pesonen ja eurovaalien ääniharava tonttu saaneet kutsun tänä vuonna Linnan juhliin?
Pesonen ja tonttu kutsuttujen listalla?
16
917
Vastaukset
- Krysanteemien-aikaa
Mielenkiintoinen kysymys. Saapa nähdä, miten Niinistö tänä vuonna linjaa.
- valmiiksi.ylpeänä
Kyllä tänä vuonna se tullaan näkemään, kun iPU:n koko johtotroikkka marssiin rinnat rottingilla pitkin punaista mattoa presidentinlinnan juhlavastaaanotolle ja pyörähtelee parketin kiistämättöminä kunikaallisina.
IPU:n kansansuosio on nyt sitä luokkaa, ettei Sauli voi jättää näitä puoluetyössä uhrautuneita ja hellittämättä uurastaneita totuudenpuhujia huomiotta. - Jihhaa
Täältä löytyy tuttuja hahmoja. XD
Lukekaa vaikka itsellenne iltasaduksi.
http://www.risingshadow.fi/library/book/6675-ella-aura-ja-kolmastoista-haltia - vain.intikkaa.kaipaavat
Miten käy Pesoselta rock`n roll?
Luonnistuuko Tontulta Porilaisten marssi?
Hienosti vastaavat kaikki yhteen ääneen ja läphsyttelevät nakkisormiloisiaan tasarytmiä tavoitelle yhteen. - Jaksakaa
Niin että kuka täällä kiusaakaan ja ketä. Eiköhän ne kiusatuimmat ole Tonttu ja Pesonen. Mutta sitä ilmeisesti pidetään oikeutettuna, koska kukaan ei koskaan sanallakaan asiaan puutu. No, elämä on. Vaan mitä se tälläkään palstalla olisi ilman: Tonttu ja Pesonen. Terveiset Poriin ja Alajärvelle.
- Suksikaasuohon
Pesonen ja Tonttu ovat pilanneet koko IPU:n. Syystäkin heitä kiusataan. Olisi tollero jätkä ymmärtänyt vetää itsensä sivuun ja tyytynyt kunniapuheenjohtajuuteen. Nyt hän toimillaan sai koko yhdistyksen häpeälliseen tilaan.
Kaikki, jotka ovat yrittäneet saada IPU:n nousuun on savustettu pois. Toivottavasti kukaan ei enää sorru näiden höpöjuttuihin, jottei oma aika kulu turhaan hukkaan. - Oranssi.taas.muotiväri
Ne on aatteen ihmisiä. Taitaa olla joku myytti koko savustaminen. Jotkut Haluaa Persut II:sta: Poliittiset kannanotot sen mukaan mitä arvellaan ihmisten kulloinkin toivovan.
On melko typerää syyttää ihmisiä savustamisista. Omin jaloin on lähdetty kun ruoho näyttää vihreämmältä aidan toisella puolen. Kaikki kai siinä voittaa kun lähtivät. itsekki pääsee omiensa joukkoon eikä tarvi muuttaa ohjelmii. - Ninniskö
Oranssi.taas.muotiväri kirjoitti:
Ne on aatteen ihmisiä. Taitaa olla joku myytti koko savustaminen. Jotkut Haluaa Persut II:sta: Poliittiset kannanotot sen mukaan mitä arvellaan ihmisten kulloinkin toivovan.
On melko typerää syyttää ihmisiä savustamisista. Omin jaloin on lähdetty kun ruoho näyttää vihreämmältä aidan toisella puolen. Kaikki kai siinä voittaa kun lähtivät. itsekki pääsee omiensa joukkoon eikä tarvi muuttaa ohjelmii.Ninnii se varmasti on
- kansa.valitsee
Oranssi.taas.muotiväri kirjoitti:
Ne on aatteen ihmisiä. Taitaa olla joku myytti koko savustaminen. Jotkut Haluaa Persut II:sta: Poliittiset kannanotot sen mukaan mitä arvellaan ihmisten kulloinkin toivovan.
On melko typerää syyttää ihmisiä savustamisista. Omin jaloin on lähdetty kun ruoho näyttää vihreämmältä aidan toisella puolen. Kaikki kai siinä voittaa kun lähtivät. itsekki pääsee omiensa joukkoon eikä tarvi muuttaa ohjelmii.Kommunismin ujutus ja sasinpalvonta samassa paketissa ovat kaukana siitä, miten kansa itsenäisyydellä käsittää. Pesonenhan suorastaan pilkkaa ja vesittää koko itsenäisyys käsitettä.
- Simmottisoikke
Kertokaas miten 2 henkeä jyrää loput ja savustaa kaikki, jotka häiritsee. Varsinainen ihmepari - Tonttu ja Pesonen.
- mädättäjä.pari
Juonittelemalla onhan tuo nähty, kyllä toloinkin ipuli viimein nostaa kytkintä ja kaksikko saa koko balettilattian itselleen, tosin ei ne sitä osaa kunnossa pitää, mätänee alta..
- katso.komuli.loikkaa
Mutta kyllä ne parketilla ehtii pyörähtää. Siitä tehdään suora lähetys Donetskiin.
- KKorhonenSDP
Kuka/mikä vitun tonttu?
- AhmedPoloinen
Etkös sinä tonttua tunne? IPU:n kuuluisin henkilö. Täälläkin eniten keskustelua herättänyt. Satakunnan piirin puheenjohtaja, Keskuskomitean varapuheenjohtaja ja tiedottaja.
- pipo.nurin
Eipä olleet vaikka Pesonenkin laittautui volvoineen matkaan ja ähötti sitten muutaman eläköityneen kommarin kanssa jossain takapihalla kateellisena linnan tuulia haistellen.
- Anonyymi
Tuskinpa olisivat olleet innokkaita juhlimaan olematonta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2246951Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3324864"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1483673Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1183480Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m693418Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492886Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702749Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842470- 252386
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011951