PM Sipilä kantoi monikulttuurijuhlassa huolta suomalaisten kovuudesta maahannuuttajia kohtaan tänään.......
Kuka kantaa huolta raiskatuista????
koskanaiviusloppuu
5171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suuresti huolestunut
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/834308/Sipila kantaa huolta kovuudesta turvapaikanhakijoita kohtaan
Itsenäisyyspäivänä 6.12.15 Veikko Hurstin poika kertoi, että leipäjonoissa Helsingissä on 3.000 suomalaista ruokaa hakemassa, kun sitä jaetaan. Siis 3.000 oman maan kansalaisia, joilla todella on nälkä ja puutetta tarpeellisesta.
Meillä näitä elintasopakolaisia on 2/3 näistä saapuneista matuista, joita paapotaan viimeisen päälle - ja tämä velkarahalla.
Milloin löytyy ymmärrystä oman maan hätää kärsiviä kohtaan??
En ymmärtänyt miksi Sipilä sanoi suomalaisia koviksi. Ei ainakaan sanansäilä ole mitään kovuutta, mutta päättäjät eivät taida oikein olla ajan tasalla tässä pelottavassa tilanteessa. Miksi Venäjä nyt laskee lisää ihmisiä rajan yli ja Suomi ottaa?Venäjällä ei varmasti elätetä ketään muita kuin eläkeläiset, Pakolainen joutuu hankkimaan itse elantonsa. Tulevat tänne valmiille, vaikka ovat olleet useita vuosia Venäjällä. Suomi on tosi törppö. Kaikki tämä ärsyttää kansalaisia. Pelkään- tulee vielä joku suurempi mellakka kuin Helsingin itsenäisyyspäivän aikaan
Menkää taas huomenna töihin tuottamaan... saadaan taas verovaroja patjalla makoileville.
Miten selitämme lapsillemme ja lapsenlapsillemme ? Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha. Lapsemme tulevat syyttämään aikanaan sukupolveamme.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Tutulle miehelle joulu-vieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Miehelle joulu-lahjaksi pukilta henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun äärellä.