Naturaan 20% jousto pikimmiten!

JUUUUUJARÖCK

Se olisi itsemäärämisoikeutta jo hitusen! Kuka/ketkä ajoivat tätä törkeää riistoa? Miksei kunnissa ollut oikeita ihmisiä puoltamassa ihan perusoikeutta joka kuuluu kaikille. Vai oliko vilperitouhua ja salailua ja jotkut hyötyivät enemmän kuin toiset ja toiset laiminlyötiiin täysin. Ketkä perkeleet (sen aikaiset trendien palvojat ja muut vouhottajat..) olivat saattamassa tällästä kusetusta voimaan? Vittu se siitä itsemäärämisoikeudesta mitä itsenisyyspäivänä toitotetaan? Voi himpura sentään näitä pässejä!! Vetäköön pöntöstä alas koko itsenäisyys teeman!! Hävettää kuunnella tuollasta paskaa, on se niin sääli kun on niin huonosti hoidettu kansalaisten asiaa.

Ja vielä kerran vetäköön pöntöstä alas tuon hienon illusion rehdistä Suomesta ja pohjolasta jota veteraanit puolustivat verissä päin. Hävettää tuo touhu ja kaikki muut siipeilijät ja paskanjauhajat. Tällä saataisiin pikasen vauhtia johonkin suuntaan ja min kiittäisi, nyt ei ole edes vara ostaa pikkulintusille ruokaa…….

1

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hulluutta

      Suomen luonto on joustanut jo tuhon partaalle asti, ikimetsät on käytännössä hakattu ja vesistöt pilattu vetämällä miljoonia ojia suoraan vesistöihin.

      Miten kukaan kehtaa vielä uikuttaa joustoista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      82
      3450
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3137
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3012
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2671
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2182
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      62
      1754
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1707
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1705
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1689
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1628
    Aihe